Těchto 7 bodů na noze vám uvolní stres a podpoří metabolismus

akupresura_chodidla_2Vaše myšlenky a představy ovlivňují svět kolem vás. No a první takto ovlivněnou věcí je obvykle vlastní tělo.

Pokud je vaším cílem super zdraví a nejlepší možná verze sebe sama, představte si takovou osobu ve vaší mysli. Schopnost fantazie a imaginace je nejlepší právě tehdy, když je člověk uvolněný.

Představujte si proto sebe v tom nejlepším světle, jako první věc ráno po probuzení a pak znovu večer těsně předtím, než upadnete do nočního spánku.

No a samozřejmě vhodné období jsou i po cvičení jógy, meditaci, masáži či po absolvování reflexologických terapií.

Co dělá s tělem reflexologie

Reflexologie vás přenese do stavu hlubokého klidu a relaxace, kdy jste otevřený vlastním sugescím. Je to velmi podobné hypnóze.

Vstoupíte do oblasti, ve které vaše tělo naslouchá přáním srdce, které se začnou manifestovat. Váš mozek je jako počítač – můžete mu naprogramovat, ale také vymazat, vše o sobě nebo vašem životě.

Reflexologie jemně ovlivňuje orgány, žlázy a každou část vašeho těla prostřednictvím stimulace akupresurních bodů na nohou, rukou a uších.

V těchto místech se nacházejí tisíce nervových zakončení. Jen na vaší noze je jich přes 15000! To je hlavním důvodem, proč má reflexologie takové uklidňující a uklidňující účinky.

Mnozí nadmíru vyhledáváme pohodlí. To pak může mít negativní dopad na naše zdraví. Reflexologie je výbornou náhradou škodlivých zlozvyků, které nám přinášejí jen zdánlivé požitky. Příkladem je přejídání se, jako reakce na stres a napětí.

Relaxace a její vliv a vás

Čas, který investujete do jakékoliv formy relaxace, ve vás zanechá s pocitem uklidnění, lásky a dobré péče. Budete sami sebe vnímat mnohem lépe.

Bez ohledu na to, zda se snažíte zhubnout nebo jinak zlepšit svůj životní styl, reflexologie vám v tom dokáže výrazně pomoci.

Stimulace zón na chodidlech (znázorněných na úvodním obrázku) bude mít přímý vliv na vaše žlázy s vnitřní sekrecí, tělesné orgány a nervový systém. Pomůže vám vypadat a cítit se lépe.

Jak provádět reflexologickou stimulaci

Body na chodidlech stimulujte tak, že palcem nebo ukazovákem ruky je jednoduše stiskněte po dobu asi 5 sekund.

Poté tlak uvolněte na 3 sekundy a znovu celé opakujte 2 až 3 minuty na jeden bod.

Stimulací jednotlivých bodů podpoříte žlázy, které jsou odpovědné za konkrétní tělesné funkce:

1) Hypothalamus v mozku (vnitřní strana velkého palce) kontroluje chuť k jídlu a žízeň.

2) Hypofýza (střed velkého palce) stimuluje a vyrovnává sekreci hormonů ve všech ostatních žlázách.

3) Štítná žláza (spodek velkého palce) reguluje váš metabolismus.

4) Solar plexus (uprostřed horní poloviny chodidla) snižuje stres.

5) Nadledvinky (vnitřní strana chodidla v blízkosti jeho středu) pomáhají regulovat vaši úroveň energie a spalování kalorií.

6) Stimulací močového systému (žlutá zóna na obrázku) pomáháte vylučovat v těle nahromaděnou tekutinu.

7) Tenké a tlusté střevo v rámci trávicího traktu (hnědá zóna na obrázku) pomáhá vyprazdňování a zmírňuje nadýmání.

Závěr

Objevte to nejlepší ve vás s pomocí reflexologie. Začínejte však zlehka, vždy jen jeden krok napřed. Jak se s ní budete postupně více a více seznamovat, budou i její přínosy stále výraznější.


Zdroj: DIY Foot Reflexology: 7 Pressure Points To Reduce Stress & Boost Metabolism

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *