Babské rady paní Marie- SRDCE, ŽALUDEK, TRÁVICÍ TRAKT, ŽLUČNÍK, JÁTRA, LEDVINY A MOČOVÉ CESTY


Jak již víme, zdravotní neduhy se dají léčit různými způsoby.  Po krku, hlavě, průduškách a dutinách (psali jsme zde) se ve volném pokračování přesuneme v těle dál a budeme se věnovat vnitřním orgánům. 

SRDCE

Srdíčko posílí víno a med.

Na posílení srdce

Zázračný med

Podstatou infarktu je choroba věnčitých tepen, které vyživují srdeční sval. Pokud jsou zúžené, dodávají srdci méně živin a kyslíku, od kterého je srdce závislé. Med způsobuje rozšíření věnčitých cév a zlepšuje koronární oběh krve.

Víno a jeho účinky

Tento nápoj má na srdce skvělé účinky. Deci vínka za den vám neuškodí. Pomůže při bolestech srdce.

ŽALUDEK, TRÁVICÍ TRAKT, ŽLUČNÍK, JÁTRA


Žaludek a střevní trakt. Med působí jako lék proti množství žaludečních a střevních chorob, při zánětu žaludeční sliznice a vředových onemocněních.

Vředové onemocnění žaludku

Med způsobuje hojení vředového povrchu sliznic, výstelky žaludku. Med si dejte 1,5 hodiny před jídlem nebo 3 hodiny po jídle. – Pozor! V obchodech kupujete i falešný med.

Žaludek vám ohrožují různé typy bakterií. Zbavte se jich medem.

Onemocnění jater a žlučových cest

Med výrazně šetří játra a umožňuje jejich regeneraci. V játrech se štěpí jen malá část složitějších cukrů. Cukry jednoduché, kterých je v

medu více, játry neprocházejí, jsou přímo ze zažívacího traktu vstřebávány do krve.

Pro unavená játra

Při jakémkoliv oslabení našeho organizmu je naše játra nadměrně zatěžována. Při infekci bychom jí proto měli dopřát trochu úlevy v podobě stravy, v níž omezíte všechny tučné, příliš kořeněná a smažená jídla. A naopak přidáte více nízkotučných mléčných výrobků a mrkve.

Česnek proti nachlazení i na trávicí trakt.

Mrkvový tvaroh na játra

Nastrouháme 3 mrkve, smícháme je s 250 g nízkotučného tvarohu a zřeďte 1 lžící kefíru. Dobře promíchejte. Můžeme ho osladit nebo trochu osolit, podle chuti.

Léčivý nápoj na cholesterol a pročištění krve

Ingredience:

2 litry převařené vody, 20 dkg cukru, 4 citrony, 15 až 20 stroužků česneku, 20 dkg křenu, 1 větší cibule.

Postup: česnek, křen a cibuli semelte, vložte do čtyřlitrové skleněné láhve, přidejte převařenou vodu, cukr a na kolečka nakrájené citrony. Louhujte 14 dní za občasného promíchání. Přeceďte ho a hotový nápoj skladujte v chladničce, pijte ho ráno a večer po jednom štamperlíku.Perfektne..prečistí..krv.

6. LEDVINY A MOČOVÉ CESTY

onemocnění ledvin

Med obsahuje látku zvanou flaven, která rozšiřuje ledvinové kanálky a pomáhá zbavit se tekutiny z otoků ..

Nápoj při odvodnění organismu


Nápoj je vhodný při průjmech a zvracení, kdy dochází k odvodnění organismu. Lékaři doporučují jíst při této nemoci pouze bramborovou kaši, rýži a vařenou nebo strouhanou mrkev.

Ingredience:

1 l vody, 1 PL cukru, 1 lžičku soli, na špičku nože kyseliny citrónové, dobarvěte džusem. Pijte po doušcích. Nápoj je chutný a stravitelný, nedráždí a není těžký. – “LIGHT” nápoje ničí ledviny.

Med pomáhá téměř na všechno.


NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *