Nastrouhejte kořen zázvoru a zalijte ho olejem: Po 2 hodinách získáte přírodní směs na žaludek, srdce a mnoho dalšího!

Domácí zázvorový olej je úžasný pro každého, kdo chce naplno využít sílu tohoto kořene a zachovat ji na celé měsíce.

Zázvorový olej pomáhá při bolestech hlavy, svalů, kloubů, je výborný na vlasy a bojuje i proti respiračním obtížím. Olej vyrobíte velmi jednoduše během celého roku! 

Jak vyrobit domácí zázvorový olej

Výroba domácího zázvorového oleje je velmi jednoduchá a rychlá. Navíc můžete si vždy vyrobit přesně takové množství, jaké potřebujete.

Ingredience

  • Čerstvý zázvor: 1 šálek;
  • Olivový olej: 1 a ½ šálek.

Příprava

  1. Umyjte kořen zázvoru a nechte vysušit.
  2. Olivový olej nalijte do misky na pečení nebo do hrnce.
  3. Zázvor nastrouhejte na struhadle.
  4. Přidejte vše do mísy s olivovým olejem.
  5. Vložte směs do trouby nebo dejte na sporák a nechte směs slabě vřít po dobu 2 hodin.
  6. Pak sceďte směs k odstranění všech kousků zázvoru.
  7. Veškerou tekutinu nalijte do skleněných lahví (ideálně tmavé sklo).
  8. Skladujte vše na chladném a suchém místě.

Využití zázvorového oleje

Bojuje se žaludečními problémy

Zázvorový olej pomáhá zlepšit trávení. Z tohoto důvodu je to vynikající lék pro léčbu křečí, plynatosti a poruch trávení. Kromě toho je ideální na snížení hmotnosti tím, že umožňuje rychlejší spalovat tuky. Stačí 1 lžička denně.

 

Je dobrý na srdce

Pro ty, kteří trpí onemocněním srdce, může mít malé množství zázvorového oleje užívané každý den, velmi nápomocný. Snižuje totiž riziko arteriosklerózy, snižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi a předchází tvorbě krevních sraženin. Jde také o prevenci srdečních problémů.

Bojuje s respiračními problémy

K léčbě komplikací, které se obvykle vyskytují v době podzimních a zimních měsíců – jako je nachlazení nebo chřipka – může být domácím zázvorový olej skvělým spojencem. Pomáhá zprůchodnit dýchací cesty, působí antibakteriálně a odbourává hleny.

Mimo jiné tento produkt má také schopnost léčit kašel, bronchitidu, chřipku a nachlazení.

Reguluje krevní tlak

Ti, kteří mají rodinnou anamnézu hypertenze a obávají se, že dříve či později přijde tato diagnóza objeví iu nich, mohou také sáhnout po tomto oleji. Zázvor pomáhá regulovat krevní tlak a chrání před chronickou hypertenzí.

Svalové analgetikum

Pokud někdo utrpěl úder a postižená oblast je velmi bolestivá, malé množství zázvorového oleje pomůže rychle skoncovat s bolestí. Stačí nanést a nechat působit. Stejně účinkuje i na bolest a záněty kloubů.

Tento produkt má analgetické a protizánětlivé vlastnosti, které snižují i ​​vnější otok. Výborný je také jako teplá zánět na bolavé kolena.

Také je výborné použít pár kapek oleje na masáž bolavých svalů.

 

Dodává energii

Zázvor je přirozený stimulant, jako kofein nebo cukr. Z tohoto důvodu je dobré aplikovat trochu oleje do čaje a ráno můžete klidně vynechat kávu.

Péčuje o vlasy

Pro ty, kteří chtějí zlepšit vlasy a získat opět lesk, stačí, aby si pár kapek oleje vetřeli do vlasů. A to není všechno, malé množství oleje vetřeno do kořínků zabraňuje vypadávání vlasů.

Utlumuje migrénu

Bohužel, stále více lidí trpí migrénou. Použití zázvorového oleje dokáže ulevit od nesnesitelné bolesti během migrény. Zkuste si dát lžičku tohoto oleje, nebo po případě zkuste jen samotný zázvor s trochou vody.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku