Zbavuje vás toxinů, zlepšuje vidění a čistí játra! Snězme co nejvíce řepy!

Červená řepa je neuvěřitelně zdravá, má tak vysoký obsah antioxidantů, že pokud ji budeme jíst pravidelně, určitě se můžeme chvíli vyhýbat lékaři.

Kromě toho, že z našeho těla vyplavuje všechny usazené toxiny, zlepšuje trávení a tím se v krátké době zbavuje zbytečných kil. Má výjimečně vysoký obsah živin, a protože je nenáročný na pěstování, neměl by být z našeho jídelníčku vynechán. Na základě výzkumů bylo prokázáno, že jeho pravidelnou konzumací můžeme do značné míry pečovat o zdraví našeho cévního systému.

Její pravidelná konzumace se doporučuje i starším lidem, neboť pomocí řepy lze předcházet tuhnutí stěn sběrných nádob. Pro obsah draslíku zvyšuje vytrvalost, pro obsah cholinu čistí játra a působí povzbudivě na ledviny, močový měchýř a žlázový systém.

Má dobrý vliv na trávení: díky vysokému obsahu vlákniny pomáhá předcházet zácpě a dalším různým žaludečním potížím.

Snižuje hladinu cholesterolu: účinně snižuje hladinu špatného cholesterolu a zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu.

Snižuje únavu: díky obsahu dusičnanů vám může pomoci naplnit tělo energií. Při chronické nebo podzimní únavě se doporučuje pravidelně jeden až dva měsíce konzumovat červenou řepu nebo šťávu z červené řepy.

Přírodní diuretikum: pravidelnou konzumací červené řepy se můžete zbavit zbytečných toxinů a problému se zadržováním vody. Čistí tělo s velkou silou.

Snižuje krevní tlak: doporučuje se také těm, kteří bojují s vysokým krevním tlakem. Chrání před rozvojem různých kardiovaskulárních onemocnění.


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *