Vědci v Austrálii objevili olej, který může zlikvidovat rakovinu tlustého střeva: Až 93 % nádoru odstranil za 2 dny

kokosovy olej a rakovina

Je možné, že budete překvapeni, ale rakovina tlustého střeva je nejčastějším typem rakoviny, který postihuje jak muže, tak ženy.

Je to opravdu závažná situace. Každý rok způsobuje rakovina tlustého střeva miliony úmrtí po celém světě. Nicméně máme pro vás dobrou zprávu. Výzkumný tým z Univerzity v Adelaide v Austrálii objevil, že jedna mocná složka kokosového oleje je schopna během dvou dnů dramaticky zmenšit velikost nádoru tlustého střeva až o 93 %! Tuto skutečnost odhalili nedávno během studie, když zkoumali účinky kyseliny laurové na rakovinné buňky.

Je to významný objev, protože kokosový olej je bohatý právě na tuto kyselinu – tvoří téměř polovinu jeho celkového objemu. Mechanismus, jakým kokosový olej likviduje rakovinné buňky

Jedním z nejzajímavějších zjištění bylo, že kyselina laurová ničí rakovinné buňky tím, že je kontaminuje a způsobuje silný oxidační stres. V průběhu tohoto procesu kyselina laurová snižuje hladinu glutathionu v rakovinných buňkách, což je látka, jež obvykle chrání buňky před oxidačním stresem.


Studie australských vědců však není jediná, která odhaluje protinádorové účinky kokosového oleje. Mnoho dalších studií provedených odborníky ukazuje významné protirakovinné účinky kokosového oleje i na jiné typy rakoviny, jako je například rakovina prsu.

Další vlastnosti kokosového oleje

Kokosový olej může také ničit patogenní bakterie ve střevě tím, že naruší lipidové membrány, aniž by poškodil prospěšnou střevní mikroflóru. Tímto způsobem může předcházet onemocněním, jako je Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida, dvě nepříjemná, avšak poměrně častá střevní onemocnění. Dále kokosový olej eliminuje mnoho střevních parazitů, hub, kvasinek a dalších škodlivých mikroorganismů ve střevech. Pomáhá také s absorpcí a udržováním vápníku v těle, což napomáhá zdraví kostí. Byly prokázány jeho pozitivní účinky v prevenci cukrovky, osteoporózy a některých virových onemocnění, jako jsou mononukleóza, hepatitida a herpes. Nesmíme opomenout ani jeho blahodárný vliv na trávení, regeneraci jater, zlepšení kvality a zdraví kůže, a snížení zánětů a urychlení hojení ran.

Kde sehnat kvalitní kokosový olej

Je dobré vědět, že kokosový olej je stále snadněji dostupný v obchodech s potravinami. Dá se sehnat také v téměř každém obchodě se zdravou výživou.

Proč nejsou pozitivní účinky kokosového oleje všeobecně známy?

V 60. a 70. letech minulého století se výrobci margarínu snažili zvýšit své zisky a museli přesvědčit lidi, aby kupovali jejich výrobky. Toho dosáhli tím, že začali kritizovat živočišné tuky, které obsahují hodně nasycených mastných kyselin. Kokosový olej se dostal na jejich černou listinu, protože jako jediný z rostlinných tuků obsahuje vysoký podíl nasycených mastných kyselin. V nedávné době však stále více výzkumů ukazuje, že nasycené tuky nejsou takovým problémem, jak se dříve myslelo.

Naopak, jsou pro lidské zdraví velmi důležité a dokonce nezbytné.


Zdroj: THIS OIL DESTROYS 93% OF COLON CANCER CELLS IN 2 DAYS

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

1 odpověď

  1. Branislav Taraba napsal:

    To najdôležitejšie ako užívať kokosovy olej som tam nenašiel Prosím o radu dakujem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *