Proč ženy v Číně netrpí rakovinou prsu?

Dnes si budeme povídat o jedné uznávané profesorce, které byla diagnostikována rakovina prsu.

Na začátek si řekněme něco o Jane Plantové. Jane je uznávaná profesorka a expertka geochemie. Současně je matkou a oddanou manželkou.

Ve věku 42 let ji byla diagnostikována rakovina prsu a podle prvních diagnóz by ji rakovina s největší pravděpodobností zničila její život a kariéru. Avšak, navzdory diagnóze, rozhodla se nevzdát a s nemocí bojovat.


Její manžel je zkušený a uznávaný vědec a v době, kdy ji byla rakovina diagnostikována působil v Číně. V té chvíli začal provádět výzkumy za zjištěním důvodů, proč je výskyt rakoviny prsu u žen v Číně tak nízký.

Výsledky těchto výzkumů vedly k nalezení cesty, jak rakovinu porazit. I přesto, že pro mnoho lidí je tato metoda velmi kontroverzní, je nyní veřejná a každý ji může vyzkoušet a zachránit si tak život.

loading…

Dokonce samotné čínské univerzity posílaly naší nemocné aktérce zásilky s různými rostlinami, které pomáhají v léčbě rakoviny.

Změnila tedy životní styl, obrátila se na cestu diety a nestačila se divit, že ji tato změna výrazně zlepšila zdravotní stav.

Co jistil výzkum

Číňané se stravují s velmi nízkým podílem tuků na přijímaných kaloriích. Podík tuků na přijímaných kalorích činí totiž pouhých 14 %. Oproti západním hodnotám,. které činí téměř 40 %, je tedy rozdíl velmi významný.

Nicméně, když naše hlavní aktérka začala zkoumat své stravování před diagnózou rakoviny a po, zjistila například, že tuky riziko rakoviny prsu nezvyšují. Její strava před onemocněním obsahovala vysoký obsah vlákniny a nízký podíl tuků.

Výzkum dále zjistil, že Číňané příliš nekonzumují mléčné výrobky – nejí sýr a odmítají pít mléko. Vždyť i laktóza způsobuje například alergii.

A zde už přicházíme ke kamenu úrazu, protože naše hlavní aktérka toho příběhu před onemocněním konzumovala ve velkém poměru právě mléčné výrobky, které po příchodu rakoviny spolu s masem vysadila.

Chemoterapie jí nepomohla – vynechala tedy i ji. Již po dvou týdnech od nové diety se jí bulka začala deformovat a měknout. Po dalších šesti týdnech se ukázalo, že nádor zcela zmizel.

Závěr

Stále se tomuto tématu věnujeme a v pravidelných cyklech docházíme k závěru, že toto odporné onemocnění se stravou velmi úzce souvisí.

Neříkáme, že jíst sýry a pít mléko je nezdravé. Říkáme, že čeho je moc, toho je příliš. A to platí ve všem.


Zdroj: THE REASON WOMEN IN CHINA DO NOT HAVE BREAST CANCER!

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *