Po této studii si raději 2 krát rozmyslíte, s kým půjdete do postele

Po této studii si raději 2 krát rozmyslíte, s kým půjdete do posteleVědci objevili, že poměrně velká část žen má ve své krvi chromozomy Y. Je to velmi zajímavé, protože jak jistě víte, chromozom Y patří pouze mužům.

Takže dámy, co tam tyto chromozomy pohledávají? A odkud se tam vzaly?

Původně se vědci domnívali, že pocházejí z těhotenství

Zřejmá odpověď by byla, že pocházejí z těhotenství s mužskými potomky. Každá žena, i po ukončení těhotenství, totiž ve svém krevním oběhu nadále nosí buňky plodu. Plodové buňky zůstávají nejen v její krvi, ale i v mnohých orgánech po zbytek jejího života. Dokonce i tehdy, kdy bylo těhotenství přerušeno nebo kdy došlo k potratu.

Uvedený jev má i svůj vědecký název – mikrochymérie, podle řecké mýtické postavy Chyméry. Chiméra byla oheň chrlící netvor, tvořený ze lva, hada a kozy.

Proto si vědci mysleli, že tímto je to vysvětleno – chromozomy Y v těle ženy jsou pozůstatkem těhotenství. Jaká je ale situace u žen, které nikdy nebyly těhotné?

s-kym-ist-do-postele

Studie nahlodala těhotenskou teorii mikrochymérie

Imunologové v Centru Freda Hutchinsona, se v roce 2004 zavázali podrobit uvedenou teorii testu. Odebrali vzorky krve 120 ženám, které nikdy neporodily syny. Zjistili, že i přes uvedené skutečnosti, mělo 21 % žen v krvi chromozomy Y.

Ženy byly následně kategorizovány do 4 skupin:

  • Skupina A: Ty, které měly pouze dcery
  • Skupina B: Ty, které měly jeden nebo více potratů
  • Skupina C: Ty, které podstoupily interrupci
  • Skupina D: Ty, které nikdy nebyly těhotné

Výskyt mužské mikrochymérie byl sice nejvyšší ve skupině C, ale vyskytoval se v každé skupině.

Ve skupině A – 8 %, skupině B – 22 %, skupině C – 57 % a skupině D – 10 %.

Výsledky této studie potvrdily možný dopad těhotenství, včetně potratů a interrupcí. Zároveň ale odhalily i jinou příčinu – intimní styk.Znamená to, že dokonce i samotný intimní styk mezi mužem a ženou je potenciálním zdrojem přenosu mužských genů a DNA do orgánů a krevního oběhu ženy.

 

A to až do konce života!

Pokaždé, když se s někým vyspíte, část z něj bude s vámi již navěky

Považuji tento objev za něco opravdu fascinujícího. Jeden můj duševně orientovaný přítel mi jednou řekl, že pokaždé, když se s někým vyspíme, bereme si část toho druhého. Považovala jsem to za jakousi metaforu, že si necháváme část z jeho energie. Tento objev mě přinutil zamyslet se nad částí své minulosti.

Tato analogie najednou začala dávat smysl. Nejde jen o nějakou astrální energii, ale o vědou dokázaný fyzický přenos. Idea, že jako ženy jsme schopny převzít fyzickou DNA od mužů, s nimiž spíme, byla pro mé oči otevírající informace. Věda dala mému intimnímu styku jako takovému, zcela nový rozměr.

Jde takříkajíc o sakrální akt a takto bychom k němu měli i přistupovat.

Ponaučení

Mnoho lidí  intimní styk zneužívá (nebo si jej užívá) a zapomíná na jeho skutečný účel a jeho důležitost. Vím, že mohu mluvit i za mnohé jiné ženy, protože i já sama jsem v minulosti k této činnosti přistupovala lehkovážně. Důvody byly různé, ať už pocit chybějícího bezpečí nebo snahy o uspokojení muže neuvědomující si, jak nezodpovědné to bylo.

Tehdy to vypadalo jen jako uspokojení pudů, být kompletně oddělena sama od sebe, tedy nic hrozného. Teď, když už jsem starší, jsem víc napojena na svou duši. Uvědomuji si, že fyzické uspokojování pudů není něco, co by se mělo volně rozhazovat. Jde o posvátný akt vytvářející pouto mezi ženou a mužem, kteří se milují a záleží jim na sobě.

Smyslem toho článku není vyvolat v nikom pocit viny kvůli minulosti. Smyslem je poučit se z ní, využít to, co nás naučila a s tímto novým poznáním se pak posunout kupředu.

Jsem si jistá, že od teď se budete alespoň o trošku více zamýšlet nad tím, s kým skončíte v posteli.

Související


Zdroj: This Study Will Make You Think Twice About Who You Are Getting Into Bed With

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *