Chlapec zemřel hodinu po koupání v bazénu. Mnozí netuší, že i to je možné

 

suche-utopenieJohny Jackson se v jeden horký červnový den šel zchladit a pohrát s kamarády do bazénu u sousedů. Cassandra, jeho máma, se na něj dívala, jak si bezstarostně hraje a cáká ve vodě. Po skončení šli oba zpět domů. Po hodině John říkal, že se cítí unavený a proto si chce trochu pospat.

Myslela si, že je unavený, protože si venku na slunci hrál téměř celé odpoledne. Když usnul, po chvíli ho šla Cassandra zkontrolovat.

Zahlédla však něco, co je noční můrou každého rodiče. John pouze nehybně ležel na posteli bez jakýchkoliv známek života a na tváři měl substanci podobnou bílé pěně.

Co se vlastně Johnovi stalo?

Po obhlídce těla patolog konstatoval, že chlapec zemřel na zadušení z utonutí. Jak se ale může utopit jeden zdravý chlapec hodinu po koupání?! Jeho matka byla ze zprávy šokována. Ptala se patologa, jak je to možné, vždyť přece John ještě celou hodinu chodil a vyprávěl. Mohl to vše dělat s plícemi plnými vody?

Mnozí lidé netuší, že existuje i takzvané “suché utonutí”. Jde o opožděný typ utonutí, kdy se do plic během koupání dostane voda. Toto utonutí je stejně nebezpečné jako klasické utonutí ve vodě.


Mohlo by vás zajímat 


Příznaky suchého utonutí

Mezi příznaky suchého tání se patří hlavně:

  • změna v chování dítěte
  • problémy s dýcháním
  • extrémní únava

Pokud zaznamenáte po koupání na svém dítěti některé z uvedených příznaků, neriskujte jeho život a okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

U malých dětí může být rozhodující každá vteřina. Pokud si situace vyžadovat odborný zásah, lékař nebo nemocnice ho bude umět poskytnout. Půjde obvykle o vypumpování vody z plic. Hlavním úkolem plic je zásobování těla kyslíkem. Pokud se tato jejich funkce omezí a k tomu zkombinuje s tvorbou další tekutiny, výsledek může být smrtelný.

Jaké je riziko suchého utonutí?

Budete překvapeni, ale výskyt tohoto problému je častější, než se na první pohled může zdát. Odhaduje se, že 10 až 15 % všech úmrtí při utonutí připadá právě na suché utonutí. Mnoho lidí vůbec neví, že něco takového vůbec existuje, a proto ani nedokáže rozpoznat jeho možné příznaky. K suchému utonutí může dojít všude – v slané i sladké vodě, v chlorovaných bazénech či dokonce doma ve vaně.

Proto je dobré, pokud o něm víte a upozorníte na něj i své známé například tak, že jim přepošlete tento článek emailem nebo jej budete sdílet na Facebooku. Možná tím zachráníte život jejich dětí. Sdílecí ikonky u článku.


VELMI NÁS POTĚŠÍTE, KDYŽ NAŠI STRÁNKU PODPOŘÍTE A DÁTE NÁM LIKE.

[wpdevart_like_box profile_id=”www.facebook.com/AlternativníMagazíncz-1615343398682341″ connections=”hide” width=”300″ height=”150″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”cs_cz”]

Zdroj: This Mom ‘s Son Died An Hour After He Swam At The Pool. I Had No Idea This Was Possible.

KAM DÁL 

Počet komentářů: 2

  1. Milada napsal:

    Dobrý den.Váš příspěvek jsem dostala meilem od kamarádky a poprvé jsem si přečetla vše až do konce.Je zde plno hodnotných zajímavostí.Prosím,pokŕačujte.Děkuji,MZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *