Nejnovější výzkum elektronických cigaret vědce doslova šokoval

Upřednostňujete elektronickou cigaretu před těmi klasickými, kvůli nižšímu množství škodlivých látek? Vědci zjistili, že to může být pro zdraví stejně nebezpečné.

Karolina Institute ve Stockholmu uskutečnil výzkum se skupinou 15 osob, které nikdy nekouřily. Výsledky byly šokující. Ukázalo se, že kouření elektronické cigarety mělo na organizmus člověka obrovský vliv a důsledky mohou být smrtelné!

Experiment prokázal, že 30 minut poté, co člověk dokouří elektronickou cigaretu, tak krevní tlak se nebezpečně zvýší a cévy “ztuhnou”. Výsledky jsou zatím předběžné, ale pro vědce jsou již nyní děsivé.

Tuhost krevních cév byla u kuřáků e-cigaret obsahujících nikotin vyšší, než u kuřáků s náplněmi bez nikotinu. Tyto výsledky potvrdil Dr. Magnus Lundback, zaměstnanec Univerzitní nemocnice v Danderyd, který provedl podobný experiment.

Tento experiment dokazuje, že největším nebezpečím elektronických cigaret je obsah nikotinu a snížení jeho koncentrace může zachránit zdraví a život kuřáků.

“Vysoká koncentrace nikotinu může mít dlouhodobý vliv na funkčnost artérií, což může vést k smrtelným komplikacím.” Tvrdí Dr. Lundback.

Každý z nás sám rozhoduje o tom, zda se zlozvyku zbaví nebo ne. Marketing v případě elektronických cigaret dlouho propagoval fakt, že tato forma cigaret je zdravější na rozdíl od těch klasických. Výzkumy ale prokázaly, že to vůbec nemusí být pravda.

Sdílejte tyto informace s přáteli a rodinou, kteří se nedokáží zbavit tohoto zlozvyku.

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Počet komentářů: 2

 1. Pavel napsal:

  Nevím zda takové studie vede tabákový průmysl nebo lékaři, ale vím že čtvrtý měsíc jsem si nezapálil(kouřil jsem 30 – 60cg/den – balených aby to bylo levnější), začal jsem na 20mg nikotinu a postupně snižoval, ale s tím že jsem si nejprve vysondoval jaké příchutě mne dokážou podržet i u té snížené dávky. Dnes jsem na 0mg nikotinu čiže jen ochucenou bázi a výsledky u mne jsou takové že :
  – nemám raní tuberácké záchvaty kašle
  -lépe se mi dýchá
  -cítím chtě a vůně
  – a hlavně NERVU DO STÁTNÍ KASY 3000 MĚSÍČNĚ , STOJÍ MNE TO JEN 150 MĚSÍČNĚ

  Takže vím že jsem rád za to , že sem měl to štěstí přejít na alternativu MTL kouření a věřím že už se nevrátím k tabáku, tabákoví kuřáci mi smrdí od prvního dne vapování, tento efekt se projevil i u naší sousedky která mne následovala také s tím sekla ze dne na den.

 2. MirekFrk napsal:

  No ono toho bylo na toto téma napsáno již spousta… teď je jen otázka, čemu věřit!? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku