Když jdete v noci na záchod, nechejte jedno oko zavřené. O tomto důvodu nikdo neslyšel, ale je učinný

wcLidské tělo se dokáže zázračně vyléčit z pořezání či dalších poranění i bez naší pomoci. Někdy chceme být, co nejdříve fit a poskytneme tělu menší pomoc.

Vyzkoušejte tyto tipy na rychlejší vyřešení všeho, od škytavky až po svědění v hrdle.

V noci na záchodě nechte si jedno oko zavřené

Úžasný a zároveň jednoduchý trik. Pokuste se během noční toalety nechat jedno oko zavřené. Proč?

Když vystavíte sítnici oka jasnému světlu, oklamete svůj mozek, který si začne myslet, že je den a zkomplikuje vám opětovné usínání.

Zavřením jednoho oka si zajistíte rychlejší přizpůsobení na tmu a znovu usnete jako miminko.

Pohybujte krkem

Pokud jste se již někdy delší dobu opírali váhou vašeho těla o ruku, víte, jaký je to pocit, když vám ztuhnou končetiny a zapomenou, jak mají fungovat.

Stane se to proto, že jste příliš dlouho stlačovali nervy a nedostalo se jim dostatek kyslíku. Místo bláznivých pohybů rukou, vyzkoušejte vzbudit ztuhlé končetiny zakloněním hlavy dozadu.

Funguje to, protože nervy ve vašem krku procházejí rovně přes celou horní končetinu.

Škytavka, škytavka a ještě jednou škytavka

Někdy se jí ne a ne zbavit. Důvodem jsou kontrakce membrány, kdy vzduch, který obvykle dýcháte, se zablokuje a způsobí tento známý zvuk.

Samotná škytavka může být způsobena rychlým jedením, nadměrným polykáním vzduchu, náhlou změnou teploty ve vašem břiše nebo přílišným nadšením.

Pokud jste se i vy stali obětí tohoto otravného stavu, vyzkoušejte otevírat ústa a instinktivně polykat. Opakujte to několikrát s otevřenými ústy.

Tento cvik pomůže uklidnit stahování membrány a škytavka nadobro zmizí.

Zadržte slzy

V určitých životních momentech jste již pravděpodobně zažili emoční vypětí, ať už se jednalo o dobré čí špatné zprávy, nostalgickou vzpomínku nebo stres v práci.

Může to nastat kdykoliv to budete nejméně čekat. Pokud již budete cítit, že se vám do očí tlačí slzy, zkuste si tento jednoduchý trik.

Podívejte se kolem sebe a najděte si nějaké objekty, na které se budete dívat. Pomalu jeden po druhém a pojmenujte jejich barvy.

Tím, že se budete soustředit na jiné věci, uklidníte své dýchání a také tep srdce. Pomůže vám udržet své slzy na uzdě a uchrání vás od potencionálních rozpaků na veřejnosti.

Zatáhněte si za ucho

Možná jste si již na zmírnění bolesti hlavy zkoušeli masírovat své spánky, ale existují i další tlakové body na těle, které fungují mnohem lépe.

Pokud budete pociťovat, že vás začíná bolet hlava, zatáhněte si za své ucho. Na rozdíl od masírování spánků, které odbourává tlak jen v oblasti čela, potažení ušního lalůčku zajistí celkovou úlevu.

Podržte si lalok ucha, jemně ho napněte a vraťte zpět. Tento cvik rozhýbe spánkovou kost dostatečně na to, aby se tato oblast vyživila, pročistila a umožnil se vstup čerstvého mozkomíšního moku.

Strach z jehly je minulostí

U některých lidí může očkování proti chřipce nebo odběr krve navodit pocit strachu a úzkosti. Dobrou zprávou je, že německému vědci Taras Usichenkovi se podařilo zjistit, že pokud si během vpichování jehli zakašlete, nebudete cítit žádnou bolest.

Podle studie je to buď v důsledku odvrácení pozornosti vašeho vnímání nebo kvůli dočasnému zvýšení krevního tlaku. Takže příště, když vám přijde do cesty velká jehla, jděte do toho a několikrát si zakašlejte.

Zahřejte si mozek

Mnohým z vás se to už stalo. Těšili jste se na pití toho lahodného zmrzlinového koktejlu, který jste však do sebe nalili příliš rychle.

Okamžik potěšení je vzápětí vystřídán náhlou a intenzivní bolestí hlavy. Stává se to, když váš mozek zjistí prudký pokles tepla a chce se ochránit.

Přinutí cévy v oblasti úst aby otekly a tím zajistily přívod tepla, ale opačný účinek bude náhlé ochlazení mozku.

Nejrychlejší řešení k odstranění bolesti hlavy vám poskytne váš jazyk, který si přiložíte na patro a ohřejete ho.

Polykejte tabletky s lehkostí

banner squarePolykání tabletek koňské velikosti může způsobovat potíže velkému množství lidí, dokonce i těm, kteří nemají problémy s polykáním větších soust jídla.

Pokud máte léky na předpis, nemáte ani jinou možnost jak si je vzít. Vložte si tedy pilulku do úst, napijte trochu vody a během polykání zakloňte hlavu dozadu.

Tím, že to uděláte, reflex ve vašem těle převezme kontrolu nad situací a přirozeně posune tabletku hlouběji do krku. A je po problému!

Zdroj: When you wake up late to go to the bathroom, keep one eye closed for this reason I never knew

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *