Co se stane vašemu tělu, pokud budete jíst 2 vajíčka denně

2 vejceV minulosti se věřilo, že zvýšené pojídání vajíček zvýší hladinu cholesterolu v krvi a tím může vašemu zdraví uškodit.

Nicméně nejnovější vědecké poznatky tato tvrzení vyvracejí. Studie totiž zjistily, že pokud cholesterol z vajíček vstoupí do vašeho organismu, tělo automaticky sníží produkci vlastního cholesterolu.

Jak je to s cholesterolem a zdravím?

Měli byste také vědět, že cholesterol není něčím škodlivým, čeho byste se měli bát. Naopak, je pro tělo životně důležitý a bez něj by život nebyl možným.

Má například kritickou roli při produkci hormonů jako jsou testosteron, estrogen či kortizol.

Kromě toho, cholesterol tvoří součást buněčných membrán, účastní se syntézy vitaminu D či tvorby trávicích šťáv, které podporují trávení, obaluje nervové buňky, zaceluje poškozené stěny cév a plní mnoho dalších funkcí.

Bez něj by prostě nedokázaly fungovat naše buňky, orgány ani tělo jako celek. Jedna současná studie zkoumala, co udělá konzumace 1 až 3 celých vajíček denně s těly lidí.

Zjistila, že u 70% z účastníků studie neměla žádný negativní vliv na hladinu cholesterolu v krvi. U ostatních došlo jen k malému nárůstu špatného LDL cholesterolu.

Jediná skupina, která byla ovlivněna pravidelnou konzumací vajíček, byli cukrovkáři. U nich se částečně zvýšilo riziko onemocnění srdce.

Závěr byl však takový, že téměř všechny negativní předsudky o vaječných žloutcích je možné zamítnout. Na druhou stranu, studie prokázala zdravotní přínosy jejich denní konzumace.

Zdravotní přínosy pravidelné konzumace vajíček

Vajíčka jsou plné velmi prospěšných látek a tím pádem poskytují tělu mnohé zdravotní přínosy.

Jak víme, obsahují velmi kvalitní bílkoviny. Mají také vysoký objem cholinu – látky kritické pro správnou funkci mozku. Podle posledních statistik až 90 % obyvatel má nedostatek cholinu.

Z dalších prospěšných látek obsahují vajíčka hlavně vitamíny skupiny B, včetně B12 a kyseliny listové, vitaminy A, D a E, vápník, fosfor, síru, železo, draslík, zinek, měď, selen a nakonec i lutein a zeaxanthin.

Nesmíme zapomínat ani na vysoký obsah pro náš organismus extrémně důležitých omega-3 mastných kyselin.

Kdy a kolik vajíček konzumovat?

Vajíčka byste měli konzumovat denně, hlavně ráno. To zajistí, že se budete déle cítit sytí.

Zvláště důležité je to tehdy, když se pokoušíte zhubnout a neustále musíte bojovat s pocitem hladu.

Vajíčka vám pomohou zhubnout, protože obsahují poměrně málo kalorií a také proto, že jsou plné zdravých bílkovin a dalších nutričních látek.

Největší přínos vám poskytnou 2 vajíčka denně. Toto množství se považuje za bezpečné a navíc z nich získáte ideální množství živin.

Některé z těchto živin dokonce pokryjí čtvrtinu až polovinu celodenní doporučené dávky, jako například bílkoviny, fosfor, selen, vitamíny B5 či B12.


Zdroj: HERE’S WHAT HAPPENS TO YOUR BODY IF YOU EAT 2 EGGS DAILY !!

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

1 odpověď

  1. martinka napsal:

    jasne!!!! takze majoneza je taky zdrava kdyz je z dobrych tuku ze?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *