Známý ruský doktor rozptýlil mýty o moderní medicíně. 3 rady, jak si ochráníte vaše zdraví

Myasnikov Alexander Leonidovič je známý ruský kardiolog, rodinný lékař, spisovatel a také moderátor programu s lékařskou tématikou.


Jeho kariéra lékaře začala v Mosambiku a Angole, kde pracoval jako chirurg a později se dlouhou dobu věnoval doktořině v Rusku.

V současnosti úspěšně řídí městskou kliniku v Moskvě. Za smysl svého života považuje práci na zlepšení zdravotní gramotnosti obyvatelstva, stejně jako pomoc při získávání poznatků o zdravém životním stylu a dlouhověkosti.

Myasnikov Alexander Leonidovič se s vámi podělí o své názory na mýty, týkající se moderní medicíny. Doufáme, že tyto tipy budou užitečné i pro vás!

Jediný účinný prostředek proti nachlazení je silný imunitní systém

Mnoho lidí si myslí, že se před nachlazením ubrání právě tabletkami, které uvádějí v televizních reklamách. Lékař tvrdí, že se s nemocí musíte poprat i po jejím průběhu, abyste si nastartovali váš imunitní systém.

Mělo by byt jasné, že léky na zvýšení imunity neexistují, jinak by lidi neohrožovala ani onemocnění jako AIDS a podobně.

Neexistuje žádná nemoc jako dysbakterióza 

Zahraniční lékaři tuto diagnózu neznají, jejich pacienti mají také poruchy žaludku, ale zkušení specialisté vědí, že za tím mohou být desítky příčin. V naší zemi je všemu na vině dysbakterióza. Myasnikov tvrdí, že to nemůže být diagnostikováno jako samostatné onemocnění.

Potravinářský průmysl nás zabíjí více než ten farmaceutický

Mnoho lidí si myslí, že svůj život vedou po cestě zdravého stylu. Lékař trvá na tom, abychom se zaměřili na správné stravování: každý den bychom měli zkonzumovat ovoce, zeleninu, zkombinovat je s masem a rybami.

Povinnou součástí by měla být i fyzická zátěž – 40 minut 5x týdně.

3 základní rady dr. Myasnikova

V žádném případě byste se neměli litovat. Namísto toho se více hýbejte a nekažte si žaludek spoustou sladkostí či jídlem z rychlého občerstvení.

Zapomeňte na výtahy! Pokud bydlíte například v 10. patře, použijte schody alespoň do 4. patra. Doktor říká, že s nožíkem v zádech to dokážete i do 2. patra.

Nevěřte reklamám na léky! 95% z nich je úplně neúčinných.

Netrapte se budoucností. Stresující situace jen zhorší vaše onemocnění a celkový stav organismu. Žijte dnes a naplno!

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *