Zlatý kohout. Čínské cvičení vás zbaví chladných končetin a obnoví tělesnou rovnováhu

Jin-Ji-Du-Li (1)Odborníci z tradiční čínské medicíny přicházejí s velmi zajímavým tvrzením. Věříte tomu, že nemoci, které nás v životě provázejí, stejně jako zdraví, mohou spočívat v nesouladu/souladu mezi prvky Jin a Jang?

Ztracením rovnováhy mezi vnitřními orgány tak způsobuje řadu nemocí a rozvoj jejích projevů k vyššímu stupni.

Není zrovna snadné pochopit, že by to tak mohlo být, protože ne každý oplýváme znalostmi z oblasti čínské medicíny.

Zvláštní na tom je však to, že pokud poznávání teorie chcete rozumět a najdete ten způsob, budete z toho mít jen a jen užitek.

Vaše tělo nalezne vzájemnou harmonii a nemoci se vám budou spíše vyhýbat. Navíc jste nyní dost energeticky silní, abyste jejich útok odrazili.

V čínském sbírce medicíny je uveden jedno jednoduché a velmi účinné cvičení, které se nazývá „Zlatý kohout stojící na jedné noze“. V této poloze si nacvičíte soustředění.

Krev se dostává do dolních končetin, což má pozitivní vliv na jejich prokrvení a zlepšuje zdravotní stav při nejrůznějších chorobách, např. diabetes, osteoporóza, radiculitis a atrofii cerebellum.

Stejně dobře ovlivňuje i symptomy jako bolesti hlavy, závratě, bzučení v uších a ztrátu rovnováhy. Kdo má problém s chladnými končetinami, měl by s tímto cvičením okamžitě začít.

Dle čínské alternativní medicíny tato technika léčí příčinu onemocnění a dokonale stimuluje imunitní systém organismu. Zlepšuje vlastní sebedůvěru a regeneruje emocionální stabilitu v těle.

Jak tento cvik provádět:

Zavřete oči a přiložte ruce podél těla, zvedněte ze země pouze jednu nohu a stůjte v této pozici po dobu pár sekund a interval postupně prodlužujte až na několik minut.

Názornou ukázku (ačkoli není cvik nijak náročný) můžete shlédnout na tomto VIDEU.

Je velmi důležité, aby vaše oči zůstaly zavřené po celou dobu. V tomto případě zrak nebude schopen udržet rovnováhu a začne se zapojovat mozek, který má za úkol udržet balanc společně v kontaktu s vnitřními orgány.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet toto cvičení, začněte tedy s trénováním několika sekund na každé noze a pomalu zvyšujte délku intervalu. Toto cvičení není obtížné a může být prováděno každé ráno po probuzení.

Nepodceňujte toto cvičení, protože pomáhá v prevenci závažných onemocnění a má současně i pozitivní vliv na aktuální stav nemocí.


Zdroj: HOW OLD ARE YOU? A BRILLIANTLY QUICK EXERCISE TO PREVENT AGING AND DEMENTIA -GOLDEN ROOSTER

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *