Zákeřná tichá cukrovka. 5 příznaků, které byste neměli za žádnou cenu ignorovat

 

Každá nemoc světa má své průvodní příznaky, díky kterým se může nemoc identifikovat. Obvyklé příznaky diabetu typu 2 jsou časté močení, častá žízeň i necitlivost rukou a nohou.

Kromě příznaků které lze zpozorovat obvyklým způsobem, existují příznaky na které poukazuje naše samotné tělo. Tělo nám tedy říká, že něco není v pořádku s naší hladinou cukru. Zde je seznam symptomů tiché cukrovky, o které jste pravděpodobně nevěděli, že je součástí vašeho života.

1. Chrápání

Časté a hlasité chrápání. Lidé kteří trpí tímto problémem mají velmi pravděpodobně problémy se stresem, to zvyšuje hladinu cukru v krvi. Studie prokázaly, že polovina lidí která trpí cukrovkou typu 2 zažívá problémy během spánku.

Druhá studie prokázala, že 23 % pacientů, kteří měli problém s chrápáním byla později diagnostikována právě cukrovka. V tomto případě je důležité, abyste si ověřili váš zdravotní stav – aby vám nebyla přidělena diagnóza vztahující se na poruchy spánku, než na samotnou cukrovku.

2. Změny na pokožce


Na pokožce, kolem lokte, kloubů na prstech a na zadní straně krku se vám mohou začít formovat tmavé skvrny. To je příznak toho, že ve vašem těle vzrostla hladina krve v cukru.

Někteří vědci tvrdí, že tyto skvrny mohou mít původ v genetice či hormonální nerovnováze. Je to také příznak cukrovky. Vysoké hodnoty inzulínu zvyšují růst pokožky a produkci melaninu – pigmentu.

3. Zhoršení sluchu

Pokud jste zjistili, že časem hůře a hůře slyšíte své přátele či rodinu, nebo se přistihnete při tom jak si zvyšujete hlasitost na počítači nebo televizoru, je možné, že jste natrefili na tichý symptom diabetu typu 2. U 30 % lidí trpících cukrovkou typu 2 se prokázaly problémy se sluchem.

4. Zlepšení zraku

Pokud je pro vás najednou nutné složit si brýle při čtení knihy, nemusí to být dobrým znakem. Někteří pacienti trpící zvýšenou hladinou cukru v krvi tvrdí, že se jejich zrak náhle zlepšuje a proto přestali používat brýle.

Jakmile se jejich hladina vyrovná, je pro ně opět čas na brýle. Ve skutečnosti neexistují studie, které by tato tvrzení pacientů vědecky podložily.

5. Svědění

Cukrovka zhoršuje krevní oběh, to vede ke svědění a suché pokožce.

Související


NĚPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku