7 důvodů proč cítíte křeče v rukou a na co si dát pozor

Každý z nás někdy ztratil citlivost v rukou nebo nohou či pocítil mírné brnění. Obvykle je to způsobeno tím, že dojde k dočasnému přerušení toku krve.

Nepříjemný pocit zmizí, jakmile je přívod obnoven. Nicméně brnění můžete pocítit i delší dobu, než je zdrávo. Níže naleznete hlavní důvody, proč dochází k necitlivosti rukou a nohou.

Krční osteochondróza

Cervikální osteochondróza může být způsobena změnou krční páteře, která způsobuje stlačení nervů a přerušení průtoku krve. Pokud se tento jev neléčí, může to mít vážné zdravotní následky.

Roztroušená skleróza

Nemoc, která ničí nervové membrány mozku a míchy způsobuje problémy s průchodem nervových impulsů. Jedním z příznaků je brnění a necitlivost rukou a nohou. Roztroušená skleróza je závažné neurologické onemocnění, takže se ujistěte, že navštívíte svého lékaře, pokud problémy vyskytují delší dobu.


Obě nemoci provází poruchy krevního oběhu v končetinách.

Brachiální plexus neuralgie

Zánět ovlivní okolní tkáň a způsobuje bolest či necitlivost v rukou.

Mrtvice

Křeč v rukou, stejně jako zmatenost, bolest hlavy, ztráta řeči jsou příznaky, které se vyskytují těsně před mrtvicí. Jakmile je zaznamenáte, volejte okamžitě záchrannou službu.

Nyní znáte hlavní příčiny necitlivosti v končetinách. Jestliže potíže přetrvávají, poraďte se svým lékařem o možných příčinách. Rozhodně problémy neignorujte, protože představují vážné zdravotní problémy, které mohou vést k závažným zdravotním postižením.

Související 


Zdroj: DO YOU FEEL TINGLING IN YOUR HANDS? HERE ARE 7 REASONS WHY THIS HAPPENS AND WHY YOU NEED TO PAY YOU MORE ATTENTION TO YOUR HEALTH

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

1 odpověď

  1. Dobrý večer,chci se zeptát?
    Proč mám každy den na obouch rukou křeče a brnění vždycky je to když spím a křeče a brnění umírám v 2:00 hodin ráno.. Potřebuji poradit co to je 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *