Vypijte převařenou vodu s kurkumou a sledujte, co se stane

Vypijte převařenou vodu s kurkumou a sledujte, co se stane

Kurkuma je dnes široce známá díky svým protizánětlivým, antibakteriálním a detoxikačním vlastnostem. Současné studie dokonce poukazují na to, jak tento přírodní zázrak dokáže vyléčit Alzheimerovu chorobu či rakovinu.


Kurkumě se věnujeme dlouhodobě, o čemž se můžete rovněž přesvědčit v článcích pod dnešním příspěvkem. A také dnes vám přinášíme jednoduchý recept, jak kurkumu užívat.

Recept na kurkumovou vodu

  • 1/2 čajové lžičky kurkumy
  • 1 sklenice (2 dcl) vody
  • špetka pepře

Příprava

1. Nejprve přiveďte vodu v hrnci nad plynem do varu.

2. Následně do ní přidejte kurkumu a pepř (na zlepšení absorpce kurkuminu ve střevě).

3. Uberte plyn, přikryjte pokrývkou a na mírném ohnuli povařte dalších 5 až 10 minut.

4. Po dovaření nechte několik minut vychladnout a pak to vypijte.

Užívání a co od toho očekávat

Tak a to je vše! Dělejte toto každý den. Zlepšíte tak zdravotní stav nejen vaší jater a mozku, ale celého těla.

Kurkuma pro zdravou játra a prevenci rakoviny

Toto léčivé koření se využívá k léčbě onemocnění jater už po celá staletí, protože má silné protizánětlivé a antioxidační vlivy. Před 20 lety začali vědci podrobněji zkoumat účinky kurkumy k prevenci a léčbě onemocnění jater. Zjistili, že snižuje poškození v důsledku cirhózy, předávkování železem, alkoholem či v důsledku vysoké toxicity. Aktivní látkou v kurkumě je kurkumin, který výrazně snižuje riziko vzniku rakoviny jater tím, že eliminuje vliv mnoha lidských karcinogenů.

Kurkuma a zdraví mozku

Jeho protizánětlivé účinky pomáhají dokonce i tehdy, když už Alzheimerova choroba propukla, protože napravuje poškození způsobená záněty a oxidačními činidly. Jiné studie zase potvrdily, že kurkuma je vynikající prostředek při léčbě úzkostných stavů a ​​deprese. Doporučujeme proto, abyste kurkumu konzumovali každý den na pravidelné bázi. Tuto následuje jeden jednoduchý recept, který vám nezabere příliš mnoho času na přípravu.

V čem dalším je kurkuma nepřekonatelná? To se můžete dozvědět v článku: Co se stane s vaším tělem, když každý den sníte jednu lžičku kurkumy


 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *