Dusící se dítě – noční můra každého rodiče. Takto mu pomůžete a zachráníte do tří minut – sledujte VIDEOJe více než jisté, že noční můrou každého rodiče je ocitnout se v situaci, kdy se jeho dítě dusí a nevědět jak mu pomoci. Často se to stává zejména u dětí, které spolknou cokoli, co mají po ruce (mince, oříšky, arašídy, semínka).

Krok 1: Analyzujte situaci

– Pokud dítě vydává podivné zvuky jako kašlání nebo lapání po dechu, může to být zapříčiněno cizím předmětem, který brání přísunu vzduchu.

– Pokud je dítě potichu, zatímco jeho ústa jsou otevřená a tvářička začíná být červená až fialová, znamená to, že dýchání je znemožněno a dítě potřebuje okamžitou pomoc.

– Pokud dítě hlasitě pláče a kašel je opravdu těžký, může cizí předmět odstranit i samo jeho postupným vykašláváním. Pokud je kašel naopak slabý a zní skoro jako dušení se, měli byste mu pomoci čím dříve.

Krok 2: Pokuste se eliminovat cizí předmět z dýchacích cest

Jak? Údery na jeho zádíčka.

– Sedněte si na lýtka a předloktí položte na stehno dlaní nahoru.

– Dítě položte na své předloktí tak, aby jeho bříško bylo na vašem předloktí a rukou mu chytíte čelist. Hlavička dítěte by měla být položena níže než jeho tělíčko. Dítě udeřte po zádech 5x. Nebojte se vyvinout trošku více síly.

Pokud to nepomůže, vyzkoušejte tlak na bříško a to tak, že si dítě položíte do klína a rukou mu zachytíte hlavičku, která musí být níže než jeho tělo. 2 prsty volné ruky přiložíte střed hrudníku těsně pod bradavky. Mačkáte do hloubky asi 4 cm a tento pohyb opakujete 5krát. Celý tento proces opakujete, dokud se cizí předmět nedostane z dýchacích cest.

Krok 3: Pokud nic nepomáhá, vyzkoušejte umělé dýchání

Viz video, které vám ukáže, jak dát novorozenci umělé dýchání.


Zdroj: Every Parent’s Nightmare: How To Save Your Baby From Choking Within 3 Minutes – Watch The Video!

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *