Dejte palec a malíček k sobě a sledujte, jak se na vaší ruce objeví tento střední pás. Pokud ne, zjistěte proč!
Říká se, že to, co nás lidi odlišuje od zvířat, je to, že naše velké mozky jsou inteligentnější než jakýkoli jiný druh, jsou schopné myslet a přetvářet zdroje životního prostředí takovým způsobem, aby z nich měly prospěch. Lidská rasa se díky tomu dostala tam, kde je nyní, ale možná toto skvělé poznání způsobí i ztrátu celé planety.
Během evoluce člověk zaujal vzpřímený postoj, chodil po dvou nohách a některé části těla se zkracovaly, protože už nebyly potřeba.
Příkladem je kostrč, která zcela ustoupila, protože již není potřeba pomáhat s rovnováhou. Je však dobře známo, že několik druhů zvířat a savců má ocas, což je důkazem, že pocházíme ze stejného kmene.
Fenomén husí kůže u lidí stále funguje, tedy když se chlupy vstávají v důsledku ztuhnutí kožní tkáně svalovou kontrakcí.
To se jednak vyvíjí, když je nám zima, ale na rozdíl třeba od kočky se srstí nemáme dostatek srsti, která by naše tělo pokrývala.
Dalším efektem, který nás bolí záda, je strach. Dobrým příkladem toho je kočka, která si při vyděšení čechrá srst na zádech.
„V ohrožení jsou například i zuby moudrosti“, protože podle pozorování nyní ubývá lidí s dolním i horním dvěma zuby moudrosti.
Důvody pro to lze hledat i v evoluci, protože s ohledem na naše stravovací návyky dnes dokážeme dobře žít s menšími porcemi, takže naše ústní dutina je také menší ve srovnání s našimi příbuznými, kteří žili před tisíci lety, a proto tyto zuby již ke žvýkání tolik nepotřebují.
Dejte palec a malíček k sobě, jak vidíte na videu, a pak uvidíte, jak se na vaší ruce objeví dlouhý palmarisový sval?
Pokud ne, není důvod k obavám, protože 10–15 % lidí chybí na jedné či dokonce pbou rukou. Dlouhý palmární sval má ve skutečnosti velký fyziologický a funkční význam.