Víte, že termograf dokáže odhalit rakovinu prsu dříve než mamograf?

Víte, že termograf dokáže odhalit rakovinu prsu dříve než mamograf?Termografie (nebo termovize) nabízí příležitost pro mnohem dřívější odhalení onemocnění prsů, jak je to možné při samovyšetření, vyšetření lékařem nebo při mamografii samotné. 

Je to proto, že tato procedura může odhalit nejjemnější fyziologické změny, které doprovázejí patologie prsů, jestli je to rakovina, fibrocystické onemocnění, infekce nebo cévní onemocnění. Podle mého názoru termografie tvoří hlavní složku při prevenci rakoviny prsu.

Když jsem prováděla aktivní praxe, termografie byla důležitou součástí hodnocení zdraví mých pacientů a do dnešního dne ji velmi doporučuji svým klientům na mé webové stránce. Jen za 15 minut neinvazní, bezbolestného testování vás může termografické skenování upozornit na změny, které mohou naznačovat ranní stadia onemocnění prsu.

Ačkoliv termografie nemůže diagnostikovat rakovinu, skenování může odhalit vývoj nádoru, když má velikost špendlíkové hlavičky. Je to o 3 až 5 let dříve, než by to dokázala mamografie.

Co je to termografie?

Proč navzdory této rané možnosti odhalení patologických změn se ženy nerozhodnou pro pravidelné roční termografické vyšetření  a místo toho ročně podstupují mamografické vyšetření? Důvod souvisí se vzděláním, což je prosté a jednoduché. Mnoho žen totiž stále neví, že tento bezpečný a efektivní nástroj pro sledování zdravotního stavu prsů vůbec existuje.


Termografie nabízí příležitost pro mnohem dřívější odhalení onemocnění prsů, jak je to možné při samovyšetření, vyšetření lékařem nebo při mamografii samotné, protože tato procedura může odhalit nejjemnější fyziologické změny, které doprovázejí patologie prsů, zda je to rakovina, fibrocystické nemoci, infekce nebo cévní onemocnění.

Termografie využívá infračervené skenovací zařízení, které konvertuje infračervené záření emitované z povrchu pokožky do elektrických impulsů, které jsou barevně zobrazeny na monitoru. Toto vizuální zobrazení graficky mapuje tělesnou teplotu (samotná mapa se nazývá termogram). Spektrum barev na obrazovce naznačuje zvýšení nebo snížení množství infračerveného záření emitovaného z povrchu těla.

Vzhledem k vysokému stupni tepelné symetrie v normálním těle je možné jemné abnormální teplotní asymetrie snadno identifikovat. Jakmile jsou tyto změny identifikovány, lékař vám může podle toho navrhnout a vyložit pečlivý program pro další diagnostiku a / nebo sledovat váš pokrok.

Výzkum monitoruje termografické práce 

Studie provedená v Nemocnici Presbyterian Hospital-Cornell v New Yorku, v roce 2008 zjistila, že termografie prsou má 97% citlivost při odhalení zhoubného nádoru. Použití digitální infračervené kamery identifikuje až 58 ze 60 zhoubných nádorů v prsní tkáni.

Jak tvrdí lékařští vědci zapojení do studie:

“DITI (Digital Infrared Thermal Imaging – Digitální infračervená termovize) je cenným doplňkem mamografie a ultrazvuku, a to zejména u žen s hustým parenchymem prsní žlázy. “

Mamografie byla a je ve zdravotnictví a médiích prezentována jako velmi účinné diagnostické vyšetření, avšak pravda je taková, že uskutečněných bylo jen osm mezinárodně kontrolovaných klinických studií týkajících se tohoto tradičního postupu, zahrnujících asi 500 tisíc žen.

Navíc nedávná analýza těchto studií dospěla k závěru, že pouze dvě z těchto studií byly statisticky reprezentativní. Na základě těchto dvou studií zahrnujících přibližně 66 000 žen, autoři studie Gotzsche a Olsen dospěli k závěru, že:

“Neexistuje žádný spolehlivý důkaz o tom, že screening snižuje úmrtnost na rakovinu prsu – ani tendence k účinku.”

Termografie, na druhé straně, byla zkoumána více než 30 let a má více než 800 zkoumaných studií uvedených v Index Medicus (v komplexním bibliografickém indexu vědeckých článků se zaměřením na lékařské vědy). Od roku 1982 ji začaly využívat lékaři po celém světě, čímž zachránili množství životů.

Termografické vyšetření prsů je doplněno certifikovaným technikem, který pořizuje snímky. Následně jsou tyto snímky vysvětleny ověřeným a licencovaným lékařským odborníkem pro toto vyšetření.

Závěr

Máte v rodině nebo mezi přáteli ženu, která je ve věku, kdy se podstupují preventivní vyšetření na mamografu? Pak jí určitě tento článek přepošlete, protože je důležité, aby se dozvěděla o alternativě, která je oproti mamografu efektivnější, absolutně bezpečná a navíc, bez žádných vedlejších účinků.


NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Počet komentářů: 2

  1. Marie Klátová napsal:

    Ráda bych se objednala

  2. Oldřich napsal:

    Dobrý den,prosím kde se mohu na termograf objednat. dekuji za zprávu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku