Tímto mentálním cvičením zabráníte Alzheimerově chorobě! Trénuje paměť, všímavost a neuronovou síť

Každý den náš mozek zpracovává obrovské množství informací. Soustředí se na každodenní aktivity, plní nové úkoly a něčemu se i přiučí.

Člověk by si měl proto svou paměť a rychlost reakcí nervového systému udržovat v dobrém stavu.

Na to, aby všechny tyto procesy probíhaly s lehkostí, musíme své tělo neustále učit novým věcem.


Nedávno se moje kamarádka vrátila z lékařské konference, kde se naučila jednoduchou techniku, která je schopna dělat zázraky.

Vědkyně Tatiana Vladimirovna tvrdí, že toto cvičení prováděli už starověcí Řekové. V současnosti se využívá i při výcviku skautů. Jeden z důvodů, proč bychom mu měli věnovat pozornost i my, je technika, která představuje silnou prevenci proti Alzheimerově chorobě.

Zmíněná choroba je forma demence, která postihuje mnoho starých lidí – každý pátý člověk na světě trpí tímto nepříjemným onemocněním. Připravili jsme pro vás efektivní metodu mozkové rozcvičky dle receptury starých Řeků.

Cvičení můžete provádět bez jakékoliv přípravy. Jde o hru, ne o mučení.

Večer, ještě předtím než půjdete spát, si vzpomeňte na všechno, co se stalo od chvíle, kdy jste ráno vstali. Pro větší pohodlí je lepší, pokud si zavřete oči, ale v žádném případě neusínejte.

Pokuste se vzpomenout na všechny detaily, například – obula jsem si pantofle, šla jsem do koupelny, vyčistila jsem si zuby, jakou barvu má váš kartáček, co jste si dali k snídani a kam směřovaly vaše kroky poté.

Toto cvičení trénuje paměť, všímavost, uvědomění si skutečností a neuronové sítě.

Také je skvělé, pokud posloucháte klasickou hudbu, zvuky přírody, etnické melodie a jazz. Poslech hudby považují vědci za jeden z hlavních způsobů, jak zlepšit myšlení! Měli byste si ji naordinovat každý den a občas měnit repertoár.

Související


NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BYVÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *