4 příznaky, které vás upozorní na Alzheimerovu chorobu

alzheimerMnoho lidí věří, že ztráta paměti je jasným znamením Alzheimerovy choroby. Nová studie ale říká, že tomu tak není pokaždé.

Existují různé náznaky výskytu degenerativních onemocnění. Tuto studii provedli výzkumníci Severozápadní univerzity kognitivní neurologie a Centra pro Alzheimerovu chorobu.

Doktorka Emily Rogalski říká, že příznaky závisí na tom, která část vašeho mozku je chorobou postižena. Dodala také, že právě toto jsou čtyři druhy nebezpečného chování, které možná naznačují vývoj Alzheimera:

Neobvyklé chování

Někdo, kdo je normálně stydlivý a uzavřený, může přijít do obchodu a chtít políbit či obejmout úplného cizince. Nejlepší věc, kterou v tomto případě můžete udělat, je vzít dotyčnou osobu k lékaři.

Problémy s řečí

Primárně progresivní afázie je druh demence, která způsobuje problémy s řečí a výslovností jednotlivých slov. Pacienti mohou mluvit nesrozumitelně, mají problém sestavovat slova nebo je používají špatně.

Problémy se psaním

Pacienti mají problém psát, nevyslovují celá slova, ale pouze slabiky. Mají rovněž fyzické potíže se samotnou činností psaní.

Problémy se čtením

Pro pacienty je velmi obtížné dokončovat věty a nejsou schopni sledovat jednotlivá slova.


Zdroj: 4 SYMPTOMS INDICATIVE FOR ALZHEIMER’S DISEASE

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *