SPECIÁL: Detoxikace po chemoterapii. Jak po ní opět nakopnout své tělo

Konvenční metody léčby rakoviny generují ročně přibližně 200 miliard dolarů, a to je jen v USA. To je 2krát více než roční hrubý domácí produkt Česka!

Většina z těchto peněz směřuje farmaceutickým firmám na úhradu předražených chemoterapeutických léků.

Chemoterapie je součástí léčebných metod s názvem „velká trojka“ podporujících alopatickou medicínu: chemoterapie, ozařování a operace. Využívají je miliony onkologických pacientů každý rok.

Pokud se vy nebo někdo, koho milujete, rozhodně absolvovat tuto chemickou léčbu jako součást celkového protokolu léčby rakoviny, pak se ujistěte, že o ní znáte všechna fakta.

No a nejdůležitější je vědět, co můžete udělat, abyste detoxikovali své tělo hned po skončení chemoterapie.

Jak chemoterapie funguje

Pokud jde o negativní důsledky chemoterapie na pacienty, zejména pacientky s rakovinou prsu, tak nový výzkum zjistil, že tato chemická léčba může způsobit obrovskou újmu na zdraví.

Přibližně 30 % pacientek s rakovinou prsu podstoupí určitou formu chemoterapie. V současné době si už onkologové jsou vědomi toho, že chemoterapie do značné míry ovlivňuje nejen samotnou rakovinu, ale i imunitní systém člověka.

Donedávna však nikdo nevěděl, do jaké velké míry k tomu dochází.

Britská studie, kterou vypracovala Univerzita v Leedsu, a která byla publikována v lednu 2016 redakcí Breast Cancer Researcher, se zabývala tím, jak chemoterapie ovlivnila zdraví imunitního systému u 88 pacientů s rakovinou prsu.


Výsledky byly šokující…

Vliv chemoterapie na imunitu

Vědci z Univerzity v Leedsu zjistili, že chemoterapie při léčbě rakoviny prsu je spojena s „dlouhodobými změnami v imunitních parametrech, o kterých by se mělo uvažovat již během plánování léčebného protokolu.“

Tyto změny se týkají drastického snížení počtu T a B lymfocytů1 už po dvou týdnech od zahájení chemoterapeutické léčby.

Studie také zjistila, že počet některých buněk imunitního systému, včetně T lymfocytů, zůstal výrazně nižší i po 9 měsících od ukončení léčby.

Nejdůležitější zjištění však bylo, že obnovená populace T a B lymfocytů projevila významné změny ve srovnání s jejich předchůdci před chemoterapií.

To naznačuje, že základní genetické mutace mohou přecházet do buněk budoucích generací dlouho po skončení chemoterapie.

Stejně jako v případě ozařování či operace, je důležité si uvědomit, že i když chemoterapie dokáže zmenšit viditelné nádory, neovlivní cirkulaci kmenových rakovinných buněk v těle.
No a kmenové rakovinné buňky jsou právě ty nejvíce nebezpečné.

Zdravé kmenové buňky jsou potřebné k vytvoření všeho, od T buněk, až po vazivo. Totéž platí o kmenových rakovinných buňkách – na rozdíl od zdravých však vytvářejí tkáně rakovinné.

Největším problémem kmenových rakovinných buněk je, že jsou obvykle odolné proti jakékoli chemoterapii či ozařování a bez plně funkčního imunitního systému se stávají pro pacienty smrtelnou hrozbou.
Po počátečním ústupu rakoviny dochází k jejímu znovu propuknutí, tentokrát však už na chemoterapii nereaguje a pacient brzy umírá.

5 přírodních terapií, které detoxikují tělo po chemoterapii a obnovují imunitu

Následující přírodní látky a metody vám pomohou se pročistit od chemoterapeutických léků a znovu obnovit váš imunitní systém.

Všechny uvedené přírodní látky a protokoly vám tak pomohou předejít recidivě rakoviny.

1. Brokolicové klíčky

Obsahují obrovské množství látky s názvem sulforafan, která ničí rakovinu a posiluje imunitní systém.


Sulforafan2 se ukázal být silným inhibitorem rakoviny, zejména rakoviny prsu. Způsobuje apoptózu (smrt rakovinových buněk) a také posiluje aktivitu přirozeného usmrcování rakovinných buněk.

Tuto látku lze konzumovat i ve formě výživových doplňků.

2. Beta-glukany

Kvalitní výživové doplňky obsahují beta-glukan extrahovaný buď z kvasinek (silnější) nebo léčivých hub. Beta-glukany představují velmi účinný způsob, jak celkově posílit imunitní systém.

Zvyšují totiž schopnost imunitních buněk napadat a „vyjídat“ rakovinné buňky. Podle studie z Univerzity v Kentucky mohou mít vliv i na expresi (aktivaci) genu rakoviny prsu.

3. Kurkumin

Do dnešního dne evidujeme více než 200 dokumentovaných studií, které se zabývají účinky kurkuminu zejména na rakovinu prsu.


Existují doslova tisíce pozitivních účinků této složky indického koření na imunitní systém.

Kurkumin snižuje růst nádoru a indukuje apoptózu (sebevraždu rakovinných buněk), dokonce snižuje rezistenci rakovinových buněk na několik léky proti rakovině prsu.

Představuje také silný protizánětlivý prostředek a drasticky zlepšuje funkci imunitního systému3.

Jedna studie publikovaná v časopise Nutriční biochemie uvedla, že kurkumin ztrojnásobil produkci bílkoviny, jejímž úkolem je bojovat proti bakteriím, virům a houbám.

4. Chlorella

Je velmi známá svou detoxikační schopností vůči těžkým kovům. Je také účinným chelátorem (vazačem) jiných toxinů jako jsou například zbytky z chemoterapie.

Navíc výrazně posiluje imunitní systém. Je také bohatým zdrojem vitaminu B12. Tělu dokonce poskytuje až 10krát větší množství betakarotenu než mrkev.

Obsahuje také polysacharidy, o kterých se prokázalo, že zlepšují schopnost buněk imunitního systému navzájem komunikovat v případech, kdy jsou ohroženy patogeny.

Má velké množství chlorofylu, který zvyšuje okysličování krve. Chlorella je známá i zvyšováním hladiny velmi silného antioxidantu glatationu, který si tělo dokáže samo vytvářet.

5. Hypertermie

Jde o využití tepla na detoxikaci a léčbu těla. Obvykle zahrnuje infračervené sauny, horké terapeutické koupele, technologii BioMat, helio protokoly (na bázi slunce), jakož i jiné způsoby zaměřeny na teplo.

Podle Národního institutu pro rakovinu „vysoké teploty dokáží poškodit a usmrtit rakovinné buňky, obvykle s minimálním poškozením normální tkáně“.

Zdravé buňky totiž mají na rozdíl od rakovinných lepší tepelnou regulaci. Vysoká teplota jim tak neublíží, ale rakovinné buňky doslova zahubí.

A podle výzkumu, který převedl Dr. Nobuhiro Yoshimizu, autor knihy The Fourth Treatment for Medical Refugees, zvýšení tělesné teploty jen o 1 °C může posílit váš imunitní systém až o 40 %.

Další doporučení na závěr

Nakonec, kromě výše uvedených látek, pokud se léčíte na rakovinu prsu, zvažte i kontrolu vaší hladiny vitaminu D, jódu a melatoninu v krvi. Adekvátně si je doplňte dle doporučení lékaře.

Po absolvování chemoterapie je vaše tělo plné toxinů. Některé z těchto toxinů v něm zůstanou a pokud nejsou proaktivně z těla odstraněny, nadále vašemu organismu způsobují zmatek.

Na to, abychom znovu získali pevné zdraví a udrželi rakovinu v ústraní, musíme si odstranit zbytky toxinů z chemoterapie a si obnovit imunitu.

Můžete toho dosáhnout právě pomocí přírodních rostlinných látek a jednoduchých holistických protokolů navržených pro šetrné obnovení dobré fyzické kondice vašeho těla popsaných v tomto článku.

Čtěte: 


Zdroj: Chemotherapy Detox: How to Rebuild Your Health after Chemo

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *