Skvělé zprávy! Podle 200 vědeckých studií je vypití 3 káv denně opravdu dobré pro zdraví

Podle více než 200 vědeckých studií, které zveřejnil British Medical Journal, je pití tří káv denně skutečně prospěšné pro zdraví. Tato nová studie ukázala, že denní konzumace až čtyř šálků kávy je bezpečná.

Autoři této studie zjistili, že pití kávy bylo častěji spojováno s pozitivními než negativními účinky na celkové zdravotní riziko. Vysoká konzumace kávy byla spojena s nižším rizikem některých druhů rakoviny, včetně rakoviny prostaty, uší, melanomu, rakoviny ústní dutiny, leukemie, nemelanomové kůže a rakoviny jater.

Lidé, kteří pili tři šálky kávy denně, měli nejnižší riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění, koronárních srdečních chorob a infarktu. Káva také snižovala riziko neurologických problémů, jako je Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba a deprese.

Je však třeba poznamenat, že pití kávy během těhotenství může mít negativní dopady, včetně nízké porodní hmotnosti, předčasného porodu a komplikací. U žen, které jsou náchylné k lámavosti kostí, může káva zvyšovat riziko zlomenin.

Vědci také zdůrazňují, že tato studie neznamená, že by lidé měli začít pít více kávy, a varují před tím, že kouření zrušuje jakékoli uvedené zdravotní výhody kávy.

 

O dlaších přednostech kási si můžete přečíst i v tomto článku.


NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *