Šokující zprávy: Cibule může být tajným lékem na mnoho zdravotních problémů! + recept na cibulový sirup

Cibule je obvykle známa jako základní ingredience mnoha jídel, ale máte tušení, že může mít mnoho dalších úžasných vlastností?

Podívejte se na 5 léčebných účinků cibule, které jste možná nevěděli!

Nachlazení

Pomáhá při nachlazení – Cibule obsahuje antibakteriální a protizánětlivé složky, které mohou pomoci bojovat proti infekcím a zlepšit dýchací cesty.

Cukr v krvi

Pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi – Cibule obsahuje sloučeniny, které mohou pomoci regulovat hladinu cukru v krvi, což je užitečné pro diabetiky.

Kůže

Podporuje zdravou kůži – Díky obsahu antioxidantů může cibule pomoci bojovat proti volným radikálům a stimulovat tvorbu kolagenu, což pomáhá udržovat zdravou a mladistvou pokožku.

Rakovina

Pomáhá při boji proti rakovině – Cibule obsahuje sloučeniny, které mohou pomoci zabránit růstu rakovinových buněk a podporovat zdravé buňky v těle.

Trávení

Zlepšuje trávení – Cibule může pomoci při trávení tím, že stimuluje produkci enzymů, které pomáhají rozkládat potravu a vstřebávat živiny.

Cibulový sirup – recept

Cibulový sirup se mi spojuje s dětstvím. Vždy když jsme byli s bratrem nemocný, tak nám rodiče takto zpestřili zejména podzimní sychravé období. U mě s úspěchem, bratr se této medicíně vytrvale bránil. Na jeho škodu. Udělat si cibulový sirup je zcela jednoduché. Toto je recept od mé mámy:

Suroviny:

  • 2 velké cibule,
  • med (alergici mohou použít obyčejný cukr)
  • citron (také není nutný, já ho používám pro lepší chuť)

Jak na to:

Cibuli a citron nakrájejte na kolečka (plátky). Postupně jejich pokládejte do větší skleněné nádoby. A to pěkně v pořadí – kolečko cibule – plátek citronu, přičemž každé zalijte polévkovou lžící medu.

Nádobu na 2-3 hodinky odložte, dokud cibule pustí šťávu a následně můžete sirup scedit. Předtím případně ještě zbylou cibuli dobře promačkejte, abyste získali i tu poslední kapku libé medicíny

A dávkování? Takový sirup pak stačí užívat po lžičkách několikrát denně (3 až 4x).

A skladování? Zde vás musím zklamat, sirup si užijte ještě ten den když jste si ho připravili. Na druhý den si musíte udělat nový.

Cibule je opravdu úžasná zelenina, která může pomoci udržet náš organismus v dobrém stavu. Takže nezapomeňte ji zařadit do svého jídelníčku a užívat si všechny její zdravotní přínosy!


 

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *