SKVĚLÉ! Konopí dokáže léčit 9 typů rakoviny, říkají výzkumy

10-4Konopí, více známé jako marihuana, je používáno jako lék již po mnoha staletí. V současnosti je spíše známé svými uklidňujícími účinky a sloučeninami, které se v něm nachází. Některé z nich jsou totiž psychoaktivní a dokáží změnit člověku náladu.


Konopí je v posledních letech častým zájmem i laboratorních výzkumů světových organizací.

Mezi nimi byla mimo jiné americká Food and Drug Administration, která v konopí potvrdila látky kanabinoidů – dokážou pomoci při léčbě pacienta chemoterapií.

Jak je vidět, stejně jako léčivé vlastnosti má chemoterapie a i mnoho negativních účinků. Mezi ně patří nevolnost, zvracení, malátnost a podobně. Ovšem konopí dokáže tyto vedlejší účinky potlačit.

Christian Sanchez, molekulární biolog z Madridu, tvrdí, že THC obsažené v konopí je pro nádorovou buňku jistá smrt. Studie, kterou Sanchez vedl, se zúčastnilo na desítky pacientů, kteří trpěli nádorem na mozku.

Studie zjistila, že díky působení THC se nádorové buňky přestaly množit a dokonce jich ubývalo. Nádory na mozku jsou ve skutečnosti nejvíce odolné vůči protinádorové léčbě, což bývá velká komplikace při nastavení léčebného plánu.

Konopí nejlépe působí u pacientů s rakovinou slinivky. Další typ rakoviny, kterou dokáže konopí zastavit, je rakovina prsu.

U rakoviny prsu bylo zjištěno, že při pravidelných dávkách THC se zastavuje zvětšení nádoru a zamezuje dalšímu rozšiřování. Stejně působí i při onemocnění rakovinou plic, či jater.

Ohromující výsledky měl ale výzkum, který se zabýval působením THC na rakovinu krve, tedy na leukemii.

Výzkumníci zjistili, že složky obsažené v konopí způsobují smrt rakovinných buněk, které zasáhly kardiovaskulární systém. Stejných výsledků dosáhly i výzkumy, které se zabývaly rakovinou prostaty, dutiny ústní a tlustého střeva léčenou konopím.

Široká nabídka

Jak můžete sledovat, konopí je skutečně silnou léčivkou, která umí potlačit i rakovinu. Nejenže způsobuje smrt nemocných buněk a zastaví tak jejich šíření, ale navíc pomáhá i při chemoterapii, kdy potlačuje všechny vedlejší účinky.


Zdroj: 9 TYPES OF CANCER THAT CAN BE KILLED BY CANNABIS (HERE’S HOW)

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku