Proč se to tají? 10 příčin rakoviny, které denně používáte

rakovinove-bujeni_imageV dnešním článku vám prozradíme 10 nejčastějších příčin rakoviny, kterým jsme vystaveni na každodenní bázi, ale často o nich nemáme ani tušení.

Tento článek však nemá za cíl vás vystrašit, ale upozornit na možná rizika spojená s životním stylem a produkty, o kterých, jak už jsme zmínili ani nevíte.

Podle mnoha webových stránek zabývajících se alternativní medicínou, stojí za jejich utajováním převážně farmaceutické firmy. Ty totiž na léčení rakoviny vydělávají miliardy a samozřejmě, že nechtějí o ně přijít.

1/ Hormony v mléce a mase

Většina hospodářských zvířat ve velkochovech jsou krmena umělými hormony za účelem zvýšení produkce. Takové umělé hormony po konzumaci v lidském těle vyvolávají záněty, rakovinu a mnohé další onemocnění.

2/ Mamografie, zubní rentgenové snímky a skenery na letištích

mamografieZapomněla vám zdravotní sestřička či lékařka říct, abyste si přes hrudník navlékli ochranné pásy předtím, než sama rychle vyběhla ven z mamografické místnosti? Ano, mluvíme o smrtelných paprscích rentgenového záření, které způsobují rakovinu.

No moment, nepřišli jste na mamograf právě proto, že se před rakovinou chcete uchránit a ne ji zde rovnou dostat? Švýcaři už na to nedávno přišli.

3/ Hliník v deodorantech a antiperspirantech

Drtivá většina případů rakoviny prsu se nachází v horním kvadrantu prsou v blízkosti podpaží. Ano přesně tam, kde si aplikujeme deodoranty plné hliníku.

Místo nich používejte raději domácí přírodní deodoranty. Těch na internetu naleznete mnoho.

4/ Toxická kosmetika na pokožku

Kůže je naším největším „orgánem“. Přesto na ni neustále nanášíme konzervační nebo dekorativní kosmetiku, která je plná ropných produktů a obsahu karbonu dehtu.

Tyto substance volně pronikají přes pokožku do krevního oběhu a tělesných orgánů, kde vytvářejí živnou půdu rakovinným buňkám.

Měli byste proto začít používat bio či doma vyrobenou kosmetiku a napravit jimi dosud napáchané škody.

5/ Geneticky modifikovaná sója a kukuřice

Většina sóji a sójových produktů, které se dnes prodávají, jsou geneticky modifikované. Pokud jste například fanoušky sójového mléka, raději přejděte na něco jiného.

Sójové mléko totiž obsahuje hemaglutinin, který vede k tvorbě krevních sraženin.

Sója (běžná i geneticky modifikovaná) kromě toho zvyšuje v těle hladinu estrogenu. Ten může podporovat rozvoj některých druhů rakovin citlivých na estrogeny, jako například rakovina prsu.

Mléko kupujte v bio kvalitě, ať už jde o kravské, rýžové nebo jiný druh.

6/ Umělá sladidla

umele sladidloBěžný cukr (sacharóza) je pro tělo škodlivý, protože prudce zvyšuje hladinu krevního cukru. Ovocný cukr (fruktóza), který se často používá v nealkoholických slazených nápojích, je také dost velkým problémem. Kolové nápoje jsou dobarvovány karamelovým barvivem, které patří ke známým karcinogenům.

A jak alternativně nahradit cukr? Například těmito 10 nejoblíbenějšími náhražkami:

 • Přírodní třtinový cukr
 • Sušená třtinová šťáva
 • Med
 • Melasa
 • Obilné sirupy (rýžový, pšeničný, kukuřičný atd.)
 • Ovocné sirupy (koncentráty)
 • Javorový sirup
 • Agávový sirup
 • Březový „cukr“
 • Stévie

Cukr ale nevyhazujte, můžete využít i jiným způsobem, jak jsme psali v tomto článku.

Umělá sladidla jako aspartam, sacharin či acetulfám-K jsou ještě větším zabijákem a karcinogenům (hlavně aspartam) než tradiční cukry.

7/ Fluor

Ne, nejde o minerál nacházející se v přírodě, který je dokonce v některých zemích přidáván do pitné vody. Fluor je chemický prvek, který z těla vytlačuje ostatní minerály, zvyšuje lámavost kostí, způsobuje dentální fluorózu a celkově oslabuje imunitní systém. Může dokonce způsobovat i rakovinu.

Pokud to je možné, kupujte si zubní pasty bez fluoru. Pokud to nejde, nanášejte si na zubní kartáček jen minimum pasty a dbejte na to, abyste ji nepolykali. Týká se to zvláště dětí.

8/ Léky, očkování

Hledejte si takového lékaře, který vám kromě předepisování antibiotik poradí i v oblasti životního stylu a zdravého stravování při předcházení rakovině. Pokud se dá, vyhýbejte se tradičním lékům od velkých farmaceutickým společností se zvučnými jmény.

Mnohá očkování se v minulosti ukázala jako možné příčiny rakoviny. Příkladem je živá vakcína proti dětské obrně, která byla kontaminována opičím virem SV-40 způsobujícím u lidí rakovinu.

V současnosti jsou problémem téměř všechny vakcíny. Obsahují totiž známé karcinogenní látky jako formaldehyd, formalín či hliník.

9/ Potraviny v plechovce

plechovkyVětšina plechovek je potažena výstelkou, která obsahuje karcinogenní látku Bisfenol-A (BPA). Kromě toho, vpokusech se ukázalo, že uvedená substance mění mozkové buňky myší na genetické úrovni.

Mnohé plasty, termální papír, vodní potrubí a zubní výplně (plomby) také obsahují BPA.

10/ Komerční mýdla, šampony, zubní pasty, krémy

Opět, podobně jako při toxické kosmetice na pokožku, i chemikálie z ostatních druhů kosmetiky, které se aplikují na kůži, vlasy a zuby, skončí ve vašem krevním oběhu.

Parfémy, barviva, vedlejší produkty ze zvířat a další podezřelé substance mohou způsobovat rakovinu. Řešením je kupovat přírodní nebo bio kosmetiku bez škodlivých přísad, případně si vyrobit vlastní kosmetiku.

Existuje jedno moudré rčení, kterým je dobré se řídit:

“Pokud byste to nesnědli, nenanášejte to ani na svou kůži”.


Zdroj: WHY IS THIS HIDDEN FROM THE PUBLIC: Top 10 Causes of Cancer That We Use Daily!

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

1 odpověď

 1. Eva napsal:

  Mate tam hrubku…dbejte na to, abyste ji nepolykaly…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *