Skvělá prevence proti cukrovce, astmatu, vysokému cholesterolu a onemocnění ledvin. To je OKRA VODA

okra waterOkra je velice populární rostlinou pocházející ze severovýchodní Afriky. Rostlina se pěstuje v tropických oblastech a teplejších částech světa.

Kromě toho, že je okra vysoce výživná, jelikož obsahuje velké množství vitaminu C, vlákniny, bílkoviny, hořčíku a kyseliny listové, je prospěšná vašemu zdraví.

Navíc okru můžete konzumovat v průběhu celého roku vařenou, smaženou či dušenou.

Objevte okru

Okra, neboli ibišek jedlý, je teplomilná rostlina pocházející z Afrika či Indie a známá byla již ve 2. tisíciletí př.n.l.. U nás vypěstujeme okru jedině pod fóliovými kryty či ve skleníku. Pokud okru namočíte do vody, stane se velice mazlavou. Tohoto slizu se zbavíte jedině procesem vaření.

Výhody konzumace okry

  • snižuje cholesterol
  • vhodná pro diabetiky
  • posiluje imunitní systém
  • preventivně působí proti onemocnění ledvin
  • bojuje proti astmatu

OKRA VODA – Připravte si okru rychle a jednoduše 

Ořízněte okře přední i zadní část a rozkrojte ji na více kusů. Vložte do sklenice vody a nechte odstát přes noc.

Ráno před snídaní vypijte celou sklenici vzniklého nápoje.

Jak ještě okru připravovat?

Okru můžete připravovat na mnoho způsobů. Výborné je okru osmahnout či povařit s kyselými přísadami jako jsou citrusy, ocet či rajčata. To ji zbaví její oslizlé struktury. Připravit z okry můžete polévku, přidat ji do kuskusu či ji zapéct jako musaku.

Výborná je okra s tomatovou omáčkou, zapečená s bramborem či smažená. V Sýrii, Tunisku, Egyptě či Řecku je ibiškovec běžně používán v dušených pokrmech, přípravou je podobný českému guláši, se zeleninou a masem.

Okra je oblíbená i v západní  Asii, severní Indii a Pákistánu. Ochutnejte okru i vy, nejenže se zbavíte zdravotních obtíží, ale preventivně chráníte své tělo a posilujete obranyschopnost organismu.


Zdroj: Unbelievable: Treat Diabetes, Asthma, Cholesterol And Kidney Diseases With Okra Water- Now You Can Make It Yourself

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *