Skvělá prevence proti cukrovce, astmatu, vysokému cholesterolu a onemocnění ledvin. To je OKRA VODA
Okra je velice populární rostlinou pocházející ze severovýchodní Afriky. Rostlina se pěstuje v tropických oblastech a teplejších částech světa.
Kromě toho, že je okra vysoce výživná, jelikož obsahuje velké množství vitaminu C, vlákniny, bílkoviny, hořčíku a kyseliny listové, je prospěšná vašemu zdraví.
Navíc okru můžete konzumovat v průběhu celého roku vařenou, smaženou či dušenou.
Objevte okru
Okra, neboli ibišek jedlý, je teplomilná rostlina pocházející z Afrika či Indie a známá byla již ve 2. tisíciletí př.n.l.. U nás vypěstujeme okru jedině pod fóliovými kryty či ve skleníku. Pokud okru namočíte do vody, stane se velice mazlavou. Tohoto slizu se zbavíte jedině procesem vaření.
Výhody konzumace okry
- snižuje cholesterol
- vhodná pro diabetiky
- posiluje imunitní systém
- preventivně působí proti onemocnění ledvin
- bojuje proti astmatu
OKRA VODA – Připravte si okru rychle a jednoduše
Ořízněte okře přední i zadní část a rozkrojte ji na více kusů. Vložte do sklenice vody a nechte odstát přes noc.
Ráno před snídaní vypijte celou sklenici vzniklého nápoje.
Jak ještě okru připravovat?
Okru můžete připravovat na mnoho způsobů. Výborné je okru osmahnout či povařit s kyselými přísadami jako jsou citrusy, ocet či rajčata. To ji zbaví její oslizlé struktury. Připravit z okry můžete polévku, přidat ji do kuskusu či ji zapéct jako musaku.
Výborná je okra s tomatovou omáčkou, zapečená s bramborem či smažená. V Sýrii, Tunisku, Egyptě či Řecku je ibiškovec běžně používán v dušených pokrmech, přípravou je podobný českému guláši, se zeleninou a masem.
Okra je oblíbená i v západní Asii, severní Indii a Pákistánu. Ochutnejte okru i vy, nejenže se zbavíte zdravotních obtíží, ale preventivně chráníte své tělo a posilujete obranyschopnost organismu.