O tomhle jste neměli absolutně tušení. Kokosová voda a její tajemství zdraví a vitality

Kokos je dnes velmi populárním ovocem, ať už jde o kokosový olej, kokosové mléko, kokosovou dužinu nebo kokosovou vodu. Kokos je jednoduše úžasnou potravinou.

Jistě jste již slyšeli o kokosovém oleji – nedávno jsme se mu věnovali i na našem webu. Ale o kokosové vodě se příliš často nemluví, přesto má řadu ohromujících zdravotních výhod pro naše tělo.

V tomto článku se dozvíte o vlastnostech kokosové vody, která ji činí výjimečnou a prospěšnou pro vaše zdraví.

1. Výborný hydratační prostředek

Kokosová voda je skvělým hydratačním nápojem, který pomáhá předcházet dehydrataci. Díky svému vysokému obsahu důležitých minerálů, jako jsou draslík, hořčík, vápník, sodík a fosfor, je ideální volbou po náročných aktivitách, jako je fyzická práce nebo sport.

2. Podpora při hubnutí

Kokosová voda obsahuje málo tuků, což vám umožňuje užívat si ji bez obav o kalorický příjem. Její složení také pomáhá potlačovat pocit hladu a způsobuje dlouhotrvající pocit sytosti.

3. Čistí pokožku

Použití kokosové vody na pokožku pomáhá čistit pokožku od akné a kožních nečistot. Zároveň ji hydratuje zevnitř tím, že odstraňuje podkožní tuk.


4. Přirozený prostředek proti kocovině

Když si příště trochu přeženete s alkoholem, zkuste vypít trochu kokosové vody. Pomůže vám uklidnit žaludek a obnoví elektrolyty ztracené v důsledku častého močení nebo zvracení.

5. Podpora trávení

Kokosová voda je skvělým prostředkem pro podporu trávení. Pomáhá tělu lépe vstřebávat živiny z potravy a má v sobě bioaktivní enzymy, které podporují trávicí procesy.

6. Bohatá na vitamíny, aminokyseliny, antioxidanty a fytonutrienty

Kokosová voda obsahuje bohaté množství vitamínů skupiny B, minerálů a stopových prvků, jako je zinek, selen, jód a síra. Navíc působí jako antioxidant, pomáhající v boji proti volným radikálům, které mohou přispět k rozvoji různých onemocnění.

7. Posílení imunity

Díky svému obsahu nutričních látek má kokosová voda silné antivirové a antibakteriální účinky, které posilují imunitní systém a bojují proti infekcím, jako jsou chřipka nebo nachlazení.

8. Podpora činnosti ledvin

Díky vysokému obsahu minerálů je kokosová voda prospěšná pro lidi trpící onemocněním ledvin. Taktéž je přirozeným diuretikem, které zvyšuje produkci a tok moči.

9. Regulace krevního tlaku

Kokosová voda zlepšuje cirkulaci krve a snižuje krevní tlak, což může snížit riziko srdečního infarktu a dalších srdečně-cévních onemocnění.

10. Boj proti stárnutí

Kokosová voda obsahuje cytokiny, skupinu rostlinných hormonů, které mají efekt na lidské kožní buňky a mohou přispět k udržení mladistvého vzhledu.

11. Posílení mozku a těla

Kokosová voda obsahuje více draslíku než banán. Draslík reguluje srdeční rytmus, činnost svalů a nervový systém.

Elektrolyty přispívají k normální funkci nervů, přenosu nervových signálů a podporují kognitivní funkce.

Závěr

Pokud se ptáte, kde seženete čerstvou kokosovou vodu, máme pro vás dobrou zprávu. V dnešní době je kokosová voda k dispozici v mnoha obchodech se zdravou výživou a supermarktech, nejen v obchodech specializujících se na zdravé potraviny.

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *