Máte špatný krevní oběh? Přinášíme návody, jak to zlepšit ještě dnes a za 30 minut

krevni obehHorší cirkulace krevního oběhu je zdravotním problémem, který postihuje lidi všech věkových kategorií. Mezi nejčastější příčiny a rizikové faktory patří nečinnost a špatné stravování u televize nebo PC.

Moderní život se uchýlil ke konzumaci hotových jídel.


Je hodně často bez živin a ten, kdo navíc nevykazuje žádnou známku aktivity, se nemůže divit, že jeho krevní oběh nepracuje zcela fyziologicky.

Krevní oběh je navíc tím prvním postiženým úsekem, který člověka při sedavém způsobu života postihne. Tím však tyto problémy nekončí a spouští se i další zdravotní komplikace. Nedostatek kyslíku nemá vliv jen na tkáňové úrovni, ale také na tepny. Ukládání tuku a cholesterolu zužuje jejich průsvit a může je i zcela uzavřít.

Naštěstí existuje jednoduchý a přirozený způsob, který vám krevní oběh zaručeně rozproudí. Tomuto problému lze předcházet, když spojíte cvičení s vyváženou stravou. Je to preventivní způsob i nápravné opatření. Tyto jednoduché, ale účinné cviky spočívají v protahování, rotaci, chůzi, atp.

Protahování

Mnozí odborníci doporučují strečink. Je to nejlepší věc, kterou můžete začít svůj den. Trvá jen několik minut, přesto je efektivním cvičením. Rozhodně stojí za to jako každodenní rituál.

Práce s chodidly

Když máte chodidla na zemi, postavte se na prsty a zvedněte paty po dobu 2-3 sekund. Ujistěte, že jsou vaše lýtkové svaly napřímené. Učiňte tak 10krát. Přináší to pozitivní výsledky.

Rotace nohou

Posaďte se na židli a kružte chodidly nebo celými nohami ve směru hodinových ručiček. Opakujte 10krát. Díky tomu se zlepší krevní oběh, ale i pružnost nohou.

Kliky

Odborníci se shodují, že kliky jsou velmi užitečnou léčbou pro podporu krevního oběhu. Udělejte si po ránu 10 kliků. Tato rutina vám poskytne dostatek energie na celý den.

Chůze

Stav bdělosti je pro krevní oběh prospěšný. Při chůzi navíc stahujete a uvolňujete svaly na nohou, čímž se zlepšuje i průtok krve po celém těle. Snižuje se tím rovněž krevní tlak. Ideální je začít s krátkými procházkami 2-3 krát týdně.

Plavání

Při plavání protáhne tělo všechny svaly. Zlepšuje přívod kyslíku do srdce a plic. Při pravidelném plavání se dokonce zvětšuje kapacita plic.

Jóga

Jóga zvyšuje koncentraci kyslíku v krvi a stejně tak i průtok krve ve svalech. Vynikající dýchací techniky toto vše uskuteční a vy budete mít i mnohem jasnější a bystřejší mysl.

Jízda na kole

Jízda na kole zlepšuje průtok krve v dolní části těla.

Tanec

Tanec je velmi užitečným a přínosným prostředkem ke zlepšení krevního oběhu. Ve stejnou chvíli vás zbaví stresu a nějakých kilogramů navrch.


NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *