Snižte si krevní tlak do 5 minut tímto starým čínským trikem

Přírodní terapie umí být často velmi účinné, včetně těch určený na problémy s vysokým krevním tlakem. 

Jejich aplikace je výhodná i proto, že konvenční léky obsahují hodně nebezpečných chemikálií, které vyvolávají závažné vedlejší účinky.


Přírodní způsoby léčby popsané v tomto článku mohou být to jediné, co na vaše problémy s tlakem potřebujete.

Příčiny a možné následky vysokého tlaku

Existuje mnoho příčin přispívajících k vysokému krevnímu tlaku, jako například časté nadměrné solení, cukr, nedostatek bílkovin, málo pohybu a cvičení, atd.

Zdá se, že když se problémy už jednou vyskytnou, je pak jedno co děláte, váš krevní tlak je stále vysoký a dostat ho zpět dolů je přímo nadlidský úkol.

Nezoufejte, tyto lidové terapie vám ho pomohou dostat pod kontrolu do 5 minut!

Když jsou svaly přetížené stresem, ztuhnou a cévy v nich se stáhnou. To v nich pak vyvolává vysoký tlak.

Krevní tlak je vyjádřením síly, kterou srdce pumpuje krev do zbytku těla. Hypertenze nebo vysoký tlak je nebezpečný, protože vyvolává přetížení srdce.

To musí krev s obtížemi pumpovat, což ho z dlouhodobého hlediska vyčerpává.

Trik č.1

tlak_1Na obrázku níže jsou znázorněny dva body – první pod kořenem ucha a druhý v jamce v blízkosti nad klíční kostí. V prvním kroku prsty mírně přejíždějte po čáře mezi těmito dvěma body shora dolů.

Netlačte příliš, v tomto případě nejde o klasickou akupresurní masáž, ale o jemnější aktivaci bodů.

Udělejte to 10 krát na každé straně krku. Ve druhém kroku masírujte místo v okolí druhého bodu po dobu přibližně 1 minuty na jedné straně a další minuty na straně druhé.

Teď už masírujte o něco silněji, avšak ne tak, aby to vyvolávalo bolest. Když skončíte, váš krevní tlak by měl spadnout na normální úroveň.

Trik č.2

tlak_2Při tomto způsobu půjde opět o masáž akupresurních bodů. Tyto se však nacházejí v zadní části hlavy, těsně pod lebkou v malých prohlubních na obou stranách krku jak ukazuje obrázek dole.

V tradiční čínské medicíně se označují také jako body GB 20. Masáž můžete provádět kdykoliv během dne, když máte volné ruce.

masirovanie-gb20

Nejlepší je dělat ji dělat pomocí palců obou rukou způsobem, jaký je uveden na následujícím obrázku. Pokud však z jakýchkoli důvodů není možné, abyste měli ruce nad hlavou, je možné uvedené body masírovat i rukama zespodu pomocí ukazováčku a prsteníčku.

Výhodou tohoto druhého triku je, že působí nejen na snížení krevního tlaku, ale celkově na jeho optimalizaci. Tedy i na jeho zvýšení v případě, že je příliš nízký.


Zdroje: zdroj 1 a zdroj 2

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

1 odpověď

  1. marie napsal:

    chci se zeptat.jestli se aktivují body tlakem a povolit po chvilce.děkuji Marie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku