Lékaři doporučené nejlepší přírodní prostředky na různé zdravotní potíže


Co dermatologové používají k léčbě popálenin? Jak zubní lékaři ulevují od bolesti zubů? Lékaři nemají vždy k dispozici lék. Někdy musí improvizovat, stejně jako vy doma.

Zde jsou nějaké příklady:

Přírodní lék na akné

„Jemně si očistěte obličej solí (antiseptikem) a několika kapkami neemového oleje,“ doporučuje lékař Hema Sundaram. Opláchněte vodou, naneste čistou jogurtovou masku a nechte ji 10 až 15 minut. Jogurt obsahuje kyselinu mléčnou známou jako oblíbený přírodní peeling, díky níž je pokožka lesklá, ale také odstraňuje akné a omezuje barevné změny jemných linek.

Rychlé uklidnění podrážděné pokožky


„Polejte minerálkou,“ říká lékař Christopher Dannaker, profesor dermatologie na Kalifornské univerzitě v San Francisku. Četné studie ukázaly, že voda je bohatá na minerály a pramenitá voda ve skutečnosti zmírňuje bolesti způsobené popáleninami nebo dermatitidou a používá se také k léčbě zarudnutí a svědění po ošetření laserem.

Ekzém a psoriáza

Léčte ekzémy a psoriázu nanášením olivového oleje přímo na postiženou oblast. Jemně masírujte každý čtvereční milimetr pomocí lžičky, dokud pokožka úplně nevyschne. Olivový olej neobsahuje žádné chemické látky, které by mohly dráždit pokožku, a je hlavní složkou mnoha krémů pro péči o pleť. Pokud máte vážný problém, přeskočte počáteční terapii a okamžitě vyhledejte svého lékaře.

Přírodní lék proti komárům

Při napadení komáry snižuje lékař Dannaker otoky a svědění pomocí aspirinové pasty. Rozdrťte trochu aspirinu a přidejte tolik vody, aby se zředil. Naneste pastu přímo na kousnutí komárem. Aspirin má protizánětlivý účinek a omezuje zarudnutí, štípání, zarudnutí a zarudnutí vlasů, protože obsahuje kyselinu salicylovou, aktivní složku, která léčí akné.

Léčba drobných popálenin

„Bez ohledu na to, zda jste při opalování usnuli nebo jste se jen dotkli špatné strany hrnce, studený zelený nebo černý čajový obklad může vyléčit drobné popáleniny,“ říká lékařka Maria Sawardová, profesorka na lékařské fakultě v Pensylvánii. Namočte čistý ručník do čerstvě připraveného černého nebo zeleného čaje a aplikujte jej přímo na popáleniny, abyste zmírnili zánět.

Neurodermatitida

„Tento druh dermatitidy může být způsoben rostlinným olejem, parfémy nebo dokonce teplem,“ říká lékař Andy Spooner, ředitel oddělení pediatrie ve Health Science Center v Tennessee. Pravidlo číslo jedna říká, že musíte jít do nejbližší lékárny a koupit si antihistaminikum. Nezapomeňte zkontrolovat správné dávkování.

Plynnatost

Mnoho léků prodávaných v lékárnách většinou obsahuje cukr. Vezměte ovocný sirup. Zabraňuje ranní nevolnosti způsobené velkými a těžkými jídly. Také Vám pomůže sklenice syceného nápoje.

Průjem

Doktor Gennady Raskin, děkan Lékařské fakulty Bastyrské univerzity, léčí průjem bylinkovým čajem.


“Středomořský šípkový kůrový čaj opravdu uklidňuje žaludek,” říká Raskin. Až příště koupíte granátová jablka, uchovaná kůra vydrží na suchém a tmavém místě až šest měsíců. Přidejte lžičku sušených slupek z granátového jablka do 2 dl vody a počkejte 3-4 minuty, dokud nebude hotová. Poté počkejte půl hodiny a čaj přefiltrujte. To bude stimulovat produkci žaludečníkyseliny a také sníží podráždění sliznice. Pijte 4-6 nápojů každý den.

Bolest zubů

“Hřebíček (Eugenia caryophyllata) dokáže docela účinně zmírnit bolesti zubů.” Tato starodávná léčba opravdu funguje, “říká doktor Jack Dillenberg, děkan Arizonské zubní školy.

Jak to funguje, si můžete přečíst v tomto článku.


Zdroj: Best Ever Natural Remedies Recommended By Doctors

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku