4 nejlepší přírodní léky na spáleniny od slunce

popaleniny ze slunceTaky jste se určitě alespoň jednou v životě spálili na sluníčku. Spálená pokožka řeže, pálí a bolí, ale co s tím?

Než sáhnete po analgetikách, zkuste přírodní alternativy. Příště už si budete pamatovat, že se musíte před UV paprsky v dostatečné míře chránit.

Někdy jsme však slunci vystaveni neúmyslně, přesto je potřeba vědět, že jsou UV paprsky škodlivé.

4 nejlepší přírodní léky na sluneční popáleniny

Studené mléko

Spálená kůže dobře reaguje na tuky a kyselinu mléčnou v mléce. Nechte mlékem z lednice nasáknout měkký ručník a aplikujte ho na postiženou kůži, dojde ke zklidnění. Cca 20 minut po této proceduře pokožku omyjte studenou vodou.

Chladný čaj bez cukru

V čaji se nachází tanin, což je složka, která zmírňuje projevy spálení. Čaj přelijte do rozprašovače a pokožku s ním postříkejte, čajové sáčky využijte na oči.

Aloe Vera

Aloe Vera je jedním z nejlepších prostředků na spáleniny od slunce. Nejúčinnější je gel, ale pomůže i krém s obsahem hojivého Aloe Vera.

Voda

Vždy, když vystavujete pokožku slunci, tak jí tímto procesem i vysušujete. Kůže je slaná a dehydratovaná. Když bojujete proti spáleninám, je nutné zvýšit i pitný režim.

Závěr

Spáleniny od slunce způsobují hodně bolesti a zvyšují riziko rakoviny kůže. I ve vašem zájmu se před úžehem chraňte všemi dostupnými prostředky. Pokud jsou spáleniny od slunce vážné, navštivte lékaře. Ten vás vyšetří a rozhodne, co je potřeba


Zdroj: Natural Home Remedies As Sunburn Painkillers

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku