Které vejce si myslíte, že skutečně pochází ze zdravé slepice?Mnoho lidí nezná rozdíl mezi zdravým, přírodním vejcem a nezdravým. Zároveň nevědí, jak důležité je jíst zdravá vejce, která pochází z kuřat farmy a vejce, která pocházejí z kuřat.

Na úvodním obrázku výše jsou zobrazeny 3 typy vaječných žloutků. Číslo 1 je velmi tmavě oranžový žloutek, číslo 2 je žlutý žloutek a číslo 3 je světle oranžový žloutek. Který si myslíte, že pochází ze skutečně zdravé slepice?

1) Vejce s tmavým oranžovým žloutkem

Pokud jste si mysleli, že tmavě oranžový žloutek pochází z nejzdravějšího vejce, pak jste uhodli správně.

Tmavě oranžový žloutkem na obrázku pochází z kuřecí farmy, kde jsou slepice na denním světle a svém přirozeném prostředí, místo toho, aby byla držena ve velkých tmavých místnostech bez oken, kde není žádné sluneční světlo.

Navíc, kromě krmení zrním, jedí tyto slepice také travní hmyz, jako jsou kobylky, cvrčci, pavouci a klíšťata, což je jeden z hlavních důvodů, proč jsou jejich žloutky bohatší na výživu.

2) Vejce se žlutým žloutkem

Toto vejce bylo zakoupeno velkém supermarketu. Jedná se o vejce, která pocházejí ze slepic chovaných ve velkých továrnách, kde žijí v úplné noční můře.


Neexistuje žádné sluneční světlo, není dostatek místa, je tam spousta špíny a jsou krmené pouze zrním. Zároveň se tyto slepice vylíhly z inkubátorů, což není zcela přirozený proces.

3) Vejce se světle oranžovým žloutkem

Vejce se světle oranžovým žloutkem byla zakoupeny v lokálních prodejnách potravin. Tyto kuřata obvykle pocházejí z velkých kuřecích farem, kde podmínky nejsou tak hrozné jako ve velkých továrnách, ale stále nejsou pro slepice úplně vhodné.

Základním pravidlem je, že čím více kuřat produkuje farma, tím nižší je jejich kvalita. Hlavní rozdíl, proč není tento žloutek tak zdravý jako číslo 1, je, že tyto slepice nejsou krmeny žádnými bílkovinami. Jejich stravu obvykle tvoří opět pouze zrní.


Zdroj: Which Egg Do You Think Came From An Actually Healthy Chicken?

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Počet komentářů: 2

  1. Slepičářka napsal:

    Máme vajíčka od slepic z domácího chovu. Na zahradě si sbírají hmyz, dostávají pšenici, kukuřici. Žloutky mají různé odstíny, od tmavé oranžové až po světle žlutou. Jsem si jista, že podle barvy žloutku nelze hodnotit kvalitu vejce a už vůbec ne zdraví slepice.

  2. silvia napsal:

    Az na to ze dnes nie je ziaden problem dat do krmiva sliepkam farbivo a budu znasat tmave zltka..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku