Jak se do 5 minut zbavit rýmy pomocí akupresury

masaz proti rymeVelmi málo lidí věří, že rýma může způsobit vážné zdravotní problémy. Jednoduchá masáž některých míst v obličeji může pomoci tělu se zotavit rychleji. Hunsen Lu, lékař čínské medicíny, doporučuje tuto účinnou metodu, kterou vám dnes představíme.

Lékaři čínské medicíny věří, že správný průtok krve do svalů a tkání je ta nejdůležitější věc. Pokud krev stagnuje v určitém okamžiku v těle, vytváří tak ideální podmínky pro rozvoj různých nemocí a zánětů.

A naopak – správný průtok krve umožňuje tělu léčit se rychleji  a snadněji. A to je důvod, proč masírování některých bodů přispívá k léčení a hojení.

Jak masáž provádět?

Body znázorněné na úvodním obrázku masírujte konečky prstů po dobu jedné minuty. Tlak na bod by měl být silný, ale buďte opatrní, neměli byste cítit žádnou bolest.

Na směru vašich pohybů nezáleží – můžete masírovat buď ve směru nebo proti směru hodinových ručiček. Je však velmi důležité na daných bodech cítit zmíněný tlak. Vaše rýma se zastaví prakticky hned po prvním masáži. V případě potřeby neváhejte masáž opakovat dvakrát až třikrát.

Které body na odstranění rýmy masírovat a jak je najít

Bod č.1.

Pokud si prodloužít linii obočí, najdete tento bod přímo na začátku svého nosu.

Bod č 2.

Symetrické body na obou stranách obličeje. Současně stiskněte tyto, sotva znatelné prohlubně, nacházející se asi palec od vnější strany obočí.

Bod č.3.

Současně masírujte tyto dva symetrické body umístěné na začátku vašeho nosu.

Bod č.4.

Současně masírujte tyto dva symetrické body umístěné palec daleko od vašeho nosu.

Všechny body na reálném člověku můžete shlédnout v následujícím videu

https://www.youtube.com/watch?v=tFpvmIlM6DA


Zdroj: How to Relieve a Runny Nose With Acupressure in Just 5 Minutes

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *