Jak se zbavit plynů a nadýmání ve střevech pomocí pouhých čtyř ingrediencí

Jeden z deseti lidí se potýká s nadýmáním bez ohledu na velikost jídla. Nadýmání se může změnit v obrovský problém, který způsobí znatelný nárůst bříška. Je to způsobeno stravou, ale můžete změnit pár věcí, abyste svůj stav zlepšili.

V tomto článku vám přinášíme čtyři esenciální oleje, které nadýmání zmírňují.

Příčiny nadýmání

Nadýmání a plynatost mohou být vyvolány následujícími potravinami:

— Fazole a čočka obsahují oligosacharidy, druh cukru, který musí být štěpen prospěšnými bakteriemi ve střevech;

— Ovoce a zelenina – Růžičková kapusta, zelí, květák a mrkev obsahují škrob, který způsobuje plynatost. Meruňky a sušené švestky jsou bohaté na přírodní cukry, které plynatost zhoršují a způsobují nadýmání;

— Mléčné výrobky obsahují laktózu a mléčný cukr, které rovněž mohou způsobit nadýmání a střevní potíže, pokud je na ně vaše tělo citlivé. Trpíte nesnášenlivostí laktózu?

— Sladidla obsahují fruktózu a mnoho lidí má problémy s jejím trávením. Sorbitol je umělé sladidlo a tělo ho nedokáže strávit. Oba cukry způsobují nadýmání, proto raději omezte příjem sorbitolu a fruktózy;


– Celá zrna poskytují mnoho výhod, ale někdy mohou způsobit nadýmání, plynatost a zácpu. Odborníci na výživu obvykle nedoporučují náhlé zvýšení příjmu vlákniny. Příjem vlákniny zvyšujte postupně a dopřejte tělu dostatek času na přizpůsobení se. Pijte hodně vody, aby vláknina neabsorbovala veškerou vodu ve vašem trávicím traktu;

Blahodárné oleje

Slíbili jsme, že vám poskytneme ty nejlepší oleje pro váš stav, takže si pojďme projít některé z nejlepších možností:

1. Heřmánkový olej

Snižuje záněty střev a zmírňuje bolesti způsobené křečemi. Heřmánek zmírňuje průjem, chronické pálení žáhy, ztrátu chuti k jídlu, nevolnost, kinetózu a zvracení. Tento olej vám také může pomoci vyplavit toxiny z těla.

2. Kmínový olej

Kmínový olej zmírňuje střevní křeče a bolesti žaludku. Zmírňuje příznaky syndromu dráždivého tračníku, jako je zácpa, průjem a plynatost. Kmínový olej se nedoporučuje používat u těhotných žen a po jeho aplikaci na pokožku se musíte vyhýbat slunečnímu záření.

3. Zázvorový olej

Zázvor má skvělou schopnost zmírňovat kinetózu, nevolnost, ztrátu chuti k jídlu a bolest. Díky svým karminativním vlastnostem může zázvor snížit plynatost, plynatost a břišní nepohodlí.

4. Mátový olej

Je to ten nejlepší olej, který kdy použijete ke zmírnění plynatosti a nadýmání. Můžete si vzít mátu peprnou ve formě kapslí nebo ji aplikovat na kůži, abyste zmírnili křeče a bolest. Tento olej také prokázal velký účinek u těch, kteří se zabývají plynatostí.

A něco navíc…

Můžete také použít kardamomový a fenyklový olej. Fenykl je lahodný a prokázal skvělou schopnost zlepšit trávení. Má silný protiplísňový a antibakteriální účinek, který vám pomůže vypořádat se s nebezpečnými patogeny.

To je důvod, proč se fenyklový olej doporučuje těm, kteří se zabývají plynatostí způsobenou špatnými bakteriemi. Tento olej může také předcházet a léčit koliku a chronickou kolitidu. Přidejte pár kapek fenyklového oleje do sklenice vody nebo bylinkového čaje.


Zdroj: How to Flush Gas And Bloating From Your Stomach With Just Four Ingredients

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku