Avokádový pudink, který srovná hormony, zrychlí metabolismus a vyléčí nemoci

avokadovy pudiingJe jedním ze základních druhů potravin v naší domácnosti, ale do dnešního dne nikdo z rodiny neví, že je vyroben z avokáda. Tak jim to prosím ani neříkejte!

Často platí, že nezdravé je chutné. Nicméně kdo by si byl kdy pomyslel, že je možné vyrobit delikátní dezert z neskutečně zdravé suroviny?

Zpočátku nás to překvapilo stejně, jako to nyní zřejmě překvapí vás. Proto tento recept musíte určitě vyzkoušet – je super jednoduchý a nadmíru chutný. Jen nezapomeňte na to, že je to naše malé tajemství!

Avokádo dává hormony do rovnováhy, zrychluje metabolismus a bojuje s nemocemi

Avokádo obsahuje steroly jako například beta-sitosteroly, které mají proti-estrogenní vlastnosti. Jsou schopny blokovat receptory estrogenu v našich buňkách, čímž snižují jeho absorpci. Důsledkem je pak zvýšení poměru progesteronu u žen a testosteronu u mužů.

avokadoVětšina lidí také neví, že avokádo má silné účinky proti stárnutí, které se dosáhnou konzumací tak oleje, tak jeho dužiny. Jen nedávno v něm vědci objevili extrémně potentní látky chránící buňky před poškozením volnými radikály.

Složky avokáda jsou schopny pronikat hluboko do buněk, vstoupit do mitochondrií a aktivovat produkci energie. To umožní buňkám správně fungovat a to dokonce i tehdy, když jsou neustále napadány volnými radikály.

Mitochondrie v tomto procesu hrají velmi důležitou roli. Jsou totiž hlavním nástrojem buněk na výrobu energie, ale zároveň produkují látky, které poškozují jejich samotné a také další objekty, které jsou součástí buněk.

Tato poškození pak ovlivňují stárnutí. Vědci se proto neustále snaží najít způsoby, které uvedené škody napraví. No a zdá se, že ideální látkou, která dokáže regenerovat buňky, je právě avokádový olej. Tento nový objev zřejmě zrevoluční náš pohled na toto ovoce.

Jak uvádí Dr. Christian Cortez-Rojo:

Avokádový olej vyvolává zrychlenou respiraci v mitochondriích. To indikuje, že využití výživných látek na produkci energie pro buněčné funkce zůstává aktivní i tehdy, když jsou buňky napadány volnými radikál. Také se ukazuje, že tyto látky přispívají ke snížené produkci škodlivých látek mitochondriích.

Další zdravotní přínosy avokáda

avokado 2Avokádo je výborným zdrojem zdravých syrových tuků, které mnoha lidem chybí. Obsahují také kolem 20 esenciálních látek, jako například:

 • vláknina
 • draslík (toho mají více než dvojnásobné množství než banány)
 • vitamín E
 • vitamíny skupiny B
 • kyselina listová
 • minerály vápník, sodík, železo a bor

Kromě toho, avokádo podporuje schopnost těla absorbovat výživné látky rozpustné v tucích z jiného ovoce a zeleniny, jako jsou alfa a beta karoten či lutein.

Avokádo se vyznačuje i silnými antibakteriálními a antifungfální vlastnostmi, které podporují zdravý imunitní systém.

Obsahuje také lecitin chránící játra před přetížením, pomáhá udržovat zdravou váhu a podporuje funkce mozku.

Recept na čokoládově avokádový pudink

avooK výrobě pudinku budete potřebovat následující ingredience:

 • 3 velké a zralá avokáda
 • 1/4 sklenice (50 ml) kakaového prášku
 • 3 až 6 polévkových lžic kokosového mléka
 • 1 čajovou lžičku vanilky
 • 2 čajové lžičky kokosového oleje
 • 2 polévkové lžíce medu

Postup výroby

 • Všechny suroviny vložte do mixéru a na vysoké rychlosti po dobu 1 minuty rozmixujte na jemný krém.
 • Krém rozlijte do sklenic a vložte do chladničky na 30 minut.
 • Po této době bude váš delikátní pudink hotový na podávání.

DOBROU CHUŤ!


Zdroj: Avocado Pudding That Can Balance Hormones, Boost Metabolism, And Fight Disease ( And It Tastes Great ); foto

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

1 odpověď

 1. Honza napsal:

  Avokádo je super 🙂 Nejenže je zdravé, jak uvádíte v článku, ale má i díky obsaženému tuku poměrně mazlavou konzistenci. Na dezerty je to tedy ideální.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *