7 signálů, které Vám řeknou, že váš organismus potřebuje detox


Jak často se vám stává, že se probudíte bez energie a do všech činností se pouštíte jen s velkým přemáháním? Naše tělo se neustále potýká a velkým přívalem toxinů, nejčastěji z jídla, z našeho životního prostředí, ale i z nás samotných.

Velmi časté bolesti hlavy, nemoci a špatné nálady souvisí nejčastěji se znečištěným tělem. Tělo nedokáže vyloučit všechny toxiny samo a pokud mu nepomůžeme, tak se v nás postupně hromadí a projeví se na našem chování, ale i řadou zdravotních komplikací.

Představíme si 7 nejčastějších projevů znečištěného těla:

1. Únava

I když máte pocit, že jste se dobře vyspali, přesto přes den pociťujete únavu? Toto je znamení, že se tělo snaží vyhánět toxiny z těla.

Přesto častou reakcí většiny lidí bývá pití kávy a pojídání cukrovinek, kterými chtějí doplnit chybějící energii. To je ovšem špatná cesta, jelikož kofein a cukr problém nevyřeší.

2. Problémy s váhou

Asi sami dobře víte, že není vůbec snadné, pokud se snažíte shodit pár kilo dolů. I když se každodenně snažíte v tělocvičně a pečlivě vybíráte jídla do vašeho jídelníčku, váha stále ukazuje stejné číslo?

Problém může být právě ve znečištění těla. Proto byste měli nejdříve provést kompletní detoxikaci organismu, aby vaše snažení nebylo zbytečné.

3. Zápach z úst

Používáte žvýkačky, dodržujete pravidelnou ústní hygienu, ale stále vás trápí zápach z úst? Jedná se o jeden z jasných úkazů, že je vaše tělo plné toxinů.

4. Zácpa

Naše střeva se denně musí vypořádat s velkým množství nežádoucích látek a ve většině případu se jim to daří.

Když vás ale trápí zácpa, všechny toxiny zůstanou v trávicím traktu a to může nepříjemně ovlivnit vaše tělo, které bude vysílat signály v podobě bolesti hlavy nebo jiných částí těla.

Pokud je vaše jídlo plné chemických látek, může to způsobit opravdu velké komplikace.

5. Citlivost na vůně a pachy

Silná reakce na vůně, především na parfémy, může znamenat třeba alergii na nějakou esenci, která je součástí vůně.

Jestli ale ve vás vůně a pachy vyvolávají bolesti hlavy, je nejvíce pravděpodobné, že netrpíte alergií, ale znečištěním organismu.

6. Bolest svalů

Pokud vás začnou bolet svaly, i když jste nevykonávali žádnou nebo jen velmi malou fyzickou zátěž, důvod je jasný. Tělo je plné toxinů a je potřeba je důkladně odstranit z našeho těla ven.

7. Kožní problémy

Akné, černé tečky, ekzémy a další problémy, které se objevují na vaší pleti, jsou známkou organismu plného toxických látek. Akné může nastat jako reakce na aplikaci přípravku, který dráždí vaši pleť.

Ovšem ekzém je zpravidla ukazatelem, že organismus už nedokáže bojovat s nežádoucími látkami, které vaše tělo obsahuje.

Jak na detoxikaci

Pokud trpíte některými z těchto příznaků máme pro vás pár rad, jak znovu nastolit čistotu ve vašem těle.

  • Zaprvé dbejte na dostatečný pitný režim, ideálně čisté vody, která vám pomůže s odstraňování toxinů. Vodu občas zaměňte za bylinkové čaje, například z pampelišky, heřmánku, kopřivy nebo rakytníku.
  • Cvičte pravidelně alespoň 30 minut, posílíte tím krevní oběh a pomůžete odstranit nežádoucí látky z těla.
  • Ujistěte se, že je vaše strava bohatá na produkty obsahující probiotika, kterými jsou například jogurty, kefíry či čaj z kombuchy.
  • Při čištění zubů si vždy čistěte i jazyk.
  • Pokud se cítíte být ve stresu, dejte pár minut relaxace a nepokračujte ve vaší činnosti, dokud se neuklidníte. Zhluboka při tom dýchejte a myslete na věci, které vám dávají energii.
  • Preferujte přírodní kosmetiku, která neobsahuje vonné látky, sulfáty, parabeny a jiné zdravý škodlivé látky.
  • Při nákupu potravin vybírejte více ze sekce bio, která vám zaručí, že budete přijímat toxických látek jen velmi malé množství, ne-li žádné.

Závěr

Pokud se často potýkáte s některým z těchto problémů, neměli byste je přehlížet a přecházet mávnutím ruky.

Znečištěné tělo se může jednou podepsat dalších komplikacích, které se stanou závažnějšími, patří mezi ně sklony k vrozeným dysfunkcím nebo i rakovině.

Udělejte proto změny hned, uvědomte si, že je zdraví na prvním místě a všechny ostatní činnosti tomu přizpůsobte.


Zdroj: 28 Signs You Need to Detox Your Body Immediately

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *