6 úžasných cviků proti problémům s plantární fasciitidou a patní ostruhou

[advanced_iframe src=”//www.tinywebgallery.com/blog/advanced-iframe” width=”100%” height=”600″]

Bez ohledu na jejich zásadní roli, naše nohy často zanedbáváme. Přesto podporují naši tělesnou hmotnost, když chodíme, stojíme, skáčeme a běžíme, takže není žádným překvapením, že mohou být často bolestivé.

Bolest nohou je často způsobena plantární fasciitidou, bolestivým stavem, který je výsledkem zánětu šlachy, která vede podél spodní části chodidla a spojuje prsty s patou.


Plantární fasciitida je často charakterizována bolestí paty, těsností lýtka, křečemi chodidel a prstů nohou, intenzivní a ostrou bolestí nohou ráno nebo po cvičení, bodavou bolestí na spodní části chodidel a bolestí na dotek a hmatatelnou hrudku na spodní části chodidla poblíž paty.

Tento stav může způsobit, že budete kulhat a může omezovat schopnost běhat a správně kráčet po schodech nahoru a dolů.

Je to často způsoben nesprávnou obuví, nedostatkem síly a stability podél klenby nohy nebo opakovanými pohyby, které vedou k natržení.

Pokud je plantární fascie na spodní části chodidla zanícená a bolestivá, prvním krokem, který byste měli udělat, je vyřešit zánětlivý proces. To zahrnuje aplikaci ledu na bolestivé, zanícené místo po dobu 10-15 minut několikrát denně.

Můžete také vyzkoušet masáž ledovou lahví ke snížení zánětu z plantární fasciitidy. Led bude léčit zánět a masáž jemně natáhne plantární fascii na spodní části chodidla.

Jedním z nejúspěšnějších způsobů, jak zmírnit a vyléčit bolesti nohou, jsou protahovací cvičení, která se zaměřují na oblast plantární fascie a Achillovy šlachy a posilují lýtka, aby zlepšila stabilitu kotníků a paty. Vše, co potřebujete, je pěnová kostka na jógu a tenisový míček a provádět cvičení je 1-2krát denně.

Protažení plantární fascie

Kostka na jógu by měl být na podlaze. Stoupněte špičkou pravé nohy na její okraj, zatímco pata zůstane na zemi. Poté přesuňte váhu dopředu přes kostku, abyste cítili protažení lýtka, kotníku a plantární fascie, a vydržte tak půl minuty. Opakujte dvakrát na obě strany.

Protahování lýtka

Postavte se špičkama obou nohou na kostku. Položte jednu ruku na zeď a spusťte pravou patu dolů k zemi. Tlačte špičkou do podložky, patu zvedejte nahoru a protahujte lýtkový sval. Opakujte desetkrát a poté proveďte totéž s levou nohou.

Protahování prstů

Postavte se jednou špičkou nohy doprostřed kostky a maximálně zvedněte patu. Tím docítíte protažení prstů a plantární fascie. V poloze vydržte půl minuty. Opakujte každou nohu třikrát.

Válení tenisového míčkuPosaďte se na židli a položte tenisový míček na podlahu před sebe. Poté položte klenbu nohy na míček, mírným tlakem uvolněte napětí ve fascii. Vyvíjejte mírný tlak, abyste cítili, jak míč uvolňuje napětí ve fascii. Pak pomalu začněte klouzat nohou přes míč, od prstů po patu. Zastavte, kdykoli najdete napnuté místo, a vydržte 30 sekund. Poté vyměňte nohy.

Mačkání míčku prsty

Položte míček pod prsty, patu nechejte položenou na podlaze. Pokrčte prsty kolem horní části míčku, trochu jej zmáčkněte a uvolněte a roztáhněte prsty. Proveďte 10 opakování a vyměňte nohy.

Patní pumpa

Když sedíte na židli, položte míč na podlahu a opřete předloktí o stehna. Položte patu na tenisový míček a špičku nohu na podlahu. Poté začněte pumpovat patou nahoru a dolů. Po minutě uvolněte a přepněte strany.


Abyste zajistili optimální kondici a sílu těla, musíte udržovat zdravé nohy a kotníky. Tato cvičení vám tedy pomohou zmírnit bolest, zabránit nepohodlí a snížit riziko zranění.

Abyste udrželi nohy silné a zdravé, dodržujte také tyto tipy pro zdraví a bezpečnost nohou:

  • Po opotřebení boty vyměňte.
  • Noste podpůrnou obuv pro každodenní činnosti a sport.
  • Nepřehánějte aktivity a naučte se naslouchat svému tělu.
  • Odpočiňte si a proveďte potřebnou léčbu, abyste zabránili jakémukoli zranění.
  • Před tréninkem nebo namáhavou fyzickou aktivitou proveďte důkladnou zahřívací rutinu.
  • Pro stabilizaci nohou a kotníků pomalu budujte svoji sílu a pružnost.
  • Vyhýbejte se příliš častému běhu do kopce a vyhýbejte se nerovným povrchům, zejména při běhu.

Zdroj: 6 Amazing Plantar Fasciitis Exercises to Release Foot Pain

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *