4 nenáročné masážní techniky na bolesti hlavy a migrény

head-face-neck-massage-featuredBez ohledu na to, zda se masírujete sami nebo vám masáž poskytuje někdo jiný, nejdůležitější věcí je zaměřit se na místo odkud bolest vychází.

Podle místa bolesti následně zvolte jednu z níže uvedených masáži, které by měly vést ke snížení, případně i úplnému odstranění bolesti hlavy.

Masáž krku a krevních tepen

Pokud pociťujete bolest v oblasti krku, je to obvykle v důsledku nesprávného držení těla a hlavy, při kterém se zužují cévy. Tuto masáž si můžete dělat i sami, ale lepší a hlavně jednodušší bude, když vám s ní někdo pomůže.

Abyste dosáhli požadovaného výsledku, musíte silnější zatlačit a pohyby dělat odspodu krku po celé jeho délce až k místům, kde se začíná lebka. Pak pokračujte v masáži krku pomocí kruhových pohybů.

Masáž spánků

Přestože se bolest hlavy nejčastěji nachází nad spánky, masírování v oblasti spánků ji obvykle dokáže uvolnit. Týká se to převážně typu bolesti hlavy, která je spojena se senzitivitou na světlo.

Masáž v této oblasti by však měla být o něco jemnější a pomalejší, než v předchozím případě. Dělat by se měla kruhovými pohyby ve směru hodinových ručiček (pokud byste se jako pozorovatel dívali na pravou stranu obličeje).

Masáž v okolí nosu a očí

Tato masážní technika je vhodná při bolestech hlavy vyplývajících z problémů s dutinami.

Aplikujte bodový tlak na těchto místech:

  • po stranách dolní části nosu
  • po stranách mezi kořenem nosu a očima
  • nad středem očí pod obočím
  • na vnější straně očí pod obočím

Po aplikaci této techniky se měla úleva od bolesti dostavit poměrně rychle. Místa v okolí očí a nosu jsou však poměrně citlivá, proto i aplikování tlaku a masáže by mělo být jemnější.

Masáž čela

Poslední masážní technika je určena pro bolesti hlavy vyskytující se v oblasti očí a čela. Nejprve proveďte konečky prstů pohyby nad obočím obou očí. Pak radiálním pohybem po několika drahách pohyby směrem od obočí k vrchní části těla.

Názorná ukázka masáží

Všechny masážní techniky jsou názorně zobrazeny i v následujícím krátkém videu:

Toto video je sice v angličtině, ale je poměrně názorné a neměl by tedy být problém porozumět i bez jazykových znalostí. Kromě toho, veškerý potřebný popis masážních technik je uveden i v našem článku.

Související 


VELMI NÁS POTĚŠÍTE, KDYŽ NAŠI STRÁNKU PODPOŘÍTE A DÁTE NÁM LIKE.

[wpdevart_like_box profile_id=”www.facebook.com/AlternativníMagazíncz-1615343398682341″ connections=”hide” width=”300″ height=”150″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”cs_cz”]

Zdroj: 4 Techniques For Massages That Can Relieve Your Migraines

NEPŘEHLÉDNĚTE

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku