20 druhů bolestí, jejichž zdrojem je konkrétní emoční stav

20 zdroju bolesti

Bolest kdekoli v těle je nejběžnějším pociťovaným vjemem každého z nás. Tři hlavní manifestace bolesti jsou energie, vnímání a fyzický projev.

Tradičním chápáním příčin bolestí je změna patalogie, respektive struktury v daném místě (například poškození tkání) nebo externí faktory jako chlad, teplo, tlak a podobně.

Kromě těchto zjevných příčin, některé směry alternativní medicíny rozlišují i psychické příčiny, které se projevují jako fyzická bolest. Jinými slovy, každý druh bolesti je spojen s konkrétním emočním stavem.

Pro nás to znamená, že bez ohledu na věk a znalosti, se o vlastním těle stále máme co učit, abychom se bolestem dokázali vyhnout.

Když se nám podaří tyto lekce začlenit do svého života, pochopit a naučit se je využít i u jiných lidí, pak bolest jednoduše pomine.

Co nám říká naše tělo?

Když dojde na bolest, tělo v tom má poměrně jasno. Naše pocity se přímo manifestují ve fyzické rovině.

Pokud cítíme emoční stres, organismus nám přesně řekne, v čem je problém. Jediné, co my potřebujeme udělat, je tento jeho odkaz správně dekódovat.

No a tady je náš návod, jak na to:

1. Bolesti svalů reprezentují výzvu v schopnosti posunout se v životě dál. Jste dost flexibilní v práci, doma, či ve svém nitru? Přizpůsobte se a “jděte s proudem” …

2. Bolesti hlavy omezují naše rozhodování. Migrény míváme tehdy, když víme, jaké rozhodnutí udělat, ale neuděláme ho. Ujistěte se, že si každý den vyhradíte stranou nějaký čas na relax. Udělejte něco, co tento tlak uvolní.

3. Bolesti krku mohou být znakem toho, že máte problém jiným nebo sobě samým odpustit. Když cítíte bolesti krku, zkuste myslet na věci, které máte na sobě nebo jiných rádi. Vědomě pracujte na tom, abyste odpustili.

4. Bolesti dásní se spojují s rozhodnutími, které neuděláte nebo netrpíte. Definujte si cíle a tvrdě za nimi jděte.


Banner


5. Bolest v rameni naznačuje, že si s sebou nesete emoční zátěž. Z toho také vychází pořekadlo, že si člověk “nese starosti na ramenou”. Soustřeďte se na proaktivní řešení problému a také přeložte část ze svých starostí nebo odpovědností na ramena druhých lidí ve vašem životě.

6. Bolesti žaludku se objevují tehdy, pokud jste “nestrávili” něco negativního. Pocit, že nejste respektování druhými, může způsobovat nevolnosti v žaludku.

7. Bolest v horní části zad naznačuje, že vám chybí emoční podpora druhých, případně, že nejste milováni. Pokud jste svobodní, možná je to ta pravá chvíle jít ven a s někým se seznámit.

8. Bolest v dolní části zad může znamenat, že se příliš zabývate penězi nebo vám chybí emoční opora. Zřejmě nastal čas poptat si zvýšení platu v zaměstnání, případně vyhledat pomoc finančního poradce, který vám pomůže lépe si uspořádat své finance.

9. Bolest v kříži a kostrči pravděpodobně znamená, že sedíte na nějaké věci, která vyžaduje, aby byla vyřešena. Zahloubejte se do ní a najděte pro ni správné řešení.

10. Bolesti v lokti přímo souvisí s vaší neochotou změnit něco ve svém životě. Když jsou vaše paže ztuhlé, znamená to, že i vy jste příliš ztuhlí v životě. Je načase pohnout se dál nebo alespoň trochu více relaxovat.

11. Bolesti v paži znamenají, že někoho nebo něco nesete jako emoční zátěž. Měli byste se konečně zamyslet nad tím, proč to (ho/ji) nesete.

12. Bolesti v ruce. Ruce symbolizují naši vazbu na jiné lidi. Pokud v nich cítíte bolest, může to znamenat, že se příliš často neobracíte na druhé. Pokuste se získat nové přátele, případně obnovte stará přátelství.

13. Bolesti v bedrech se vyskytují tehdy, když se obáváte pohybu. Ukazují na to, že je ve vás odpor ke změnám pohybu vpřed. Může to být také znakem toho, že těžko přijímáte rozhodnutí. Pokud máte nápady, je čas je zrealizovat. Obecně lze říci, že bolesti v bedrech se spojují s oporou a nerovnováhou v tom, jak nahlížíte na život a na pocit nedostatku lásky.

14. Bolesti v kloubech ukazují na neschopnost vaší flexibility. Buďte otevřeni novým způsobům myšlení, novým lekcím a životním zážitkům.

15. Bolesti kolen symbolizují náš vztah k jinému subjektu, ať už vyrovnaný nebo agresivní. Bolest v kolenou ukazuje na problémy v akceptování věcí takovými, jakými jsou. Bolest uvnitř kolena se spojuje s komunitou, prací a přáteli.


Kompletní mapa tváře: Jak poloha akné prozradí co máte v těle nemocného


Ve vnější části kolena zase s osobními problémy. Pamatujte na to, že jste jen člověk, smrtelník. Nenechte své ego dominovat vašemu životu. Přínosem vám může být práce dobrovolníka.

16. Bolesti zubů znamenají, že nejste spokojeni se situací, ve které se nacházíte, což ovlivňuje emoce ve vašem každodenním životě. Pamatujte na to, že zážitky plynou rychleji když se soustředíte na pozitivní výsledky.

17. Bolest v kotnících hovoří o tom, že si sami nedovolíte být šťastní a užívat si. Je proto čas být na sebe více přívětivějšími. Zkuste také trochu okořenit svůj milostný život.

18. Bolest způsobující únavu je vyvolávána nudou, vzdorem a odmítáním toho, co vás žene napřed. Otevřete se svému vnitřnímu hlasu, který vás vede k novým zážitkům a zkušenostem.

19. Bolest v chodidlech může být zapříčiněna depresí. Pod vašima nohama dochází k přílišné negativitě. Těšte se i z malých požitků života. Adoptujte si zvířátko nebo si najděte nový koníček (hobby). Hledejte radost.

20. Nevysvětlitelná bolest v různých částech těla. Buněčná struktura těla se neustále obnovuje a během tohoto procesu uvolňuje negativní energii. To může oslabovat imunitní systém a všechny další systémy v těle. Takže, i když se může zdát, že tělo je ve stavu nemoci, ve skutečnosti se víceméně pouze čistí. Tento stav by měl brzy pominout.


Zdroj: 20 Sources of Pain That Are Directly Related To Specific Emotianal States

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *