10 příznaků hormonálních změn, které většina žen ignoruje

hormonalni-nerovnovahaHormony jsou součástí našich životů a v mnohém nás ovlivňují. Nikdy nás však nenapadne, jaké jsou skutečně důležité, dokud se nezačne projevovat nějaký závažný problém.

V důležitých meznících vašeho života jsou přítomny i vaše hormony. Některé změny však mohou mít nepříjemné dopady na váš každodenní život.

Je čas zjistit, jak do budoucna budete vědět, že za určitý problém jsou zodpovědné právě hormony.

Únava

Všichni se občas cítíme unaveně. Pokud však taková únava trvá příliš dlouhou dobu, je to pravděpodobně vinou hormonů. Pokud máte v těle příliš mnoho progesteronu, není divu, že se cítíte ospale.

Nespavost

Pokud je naopak obsah progesteronu nízký, můžete mít problém se spánkem a samotným usínáním.

Problémy s pamětí

Změny s estrogeny a progesterony mohou mít vliv i na vaši mysl. Můžete snadněji zapomínat a někdy se vámhůře přemýšlí.

Stejně to však může souviset s onemocněním štítné žlázy nebo s jiným onemocněním, proto pokud máte neobvyklou “mlhu” v paměti, tak se poraďte se svým lékařem.

Tvrdohlavé akné

Je normální, že když se blíží menstruace, tak se nám na obličeji tvoří více akné než obvykle. V případě, že máte problémy s pletí, můžete mít zvýšený obsah androgenů.

To způsobuje, že vaše mazové žlázy pracují na plné obrátky a póry se snadněji ucpávají.

Potíže se žaludkem

Existuje mnoho důvodů, proč míváme časté bolesti břicha. Může to být způsobeno i výkyvem hormonů, zejména v případě, že je na to váš žaludek citlivý.

Bolesti hlavy

I zde platí, že bolest hlavy může způsobovat mnoho faktorů. Pokud vás ale hlava bolí přibližně ve stejnou dobu každý měsíc, může to být v důsledku klesání estrogenu v těle.

Změny prsou

Toto je jedna z vážnějších věcí. Pokud provádíte pravidelně kontrolu svých prsou, tak víte, že někdy jsou na dotek rozdílná.

Je to podle toho, zda estrogen v těle stoupá nebo klesá. Pokud však zjistíte jakoukoli změnu, měly byste co nejdříve vyhledat lékaře.

banner squareNávaly horka a noční pocení

Toto jsou příznaky, které se většinou objevují u žen, které jsou již ve zralejším věku. Obvykle jsou takové změny způsobené nedostatkem estrogenu.

Změny nálad

Náhlé změny nálad jsou způsobeny tím, že estrogen si “zahrává” s některými chemickými látkami v mozku, jako např. dopamin nebo serotonin. Proto jste jednou veselá a o pár minut vás může snadno něco rozesmutnit.

Zvýšená chuť k jídlu

Když ve vašem těle estrogen klesá, má to vliv na další hormon, a to leptin. Ten ovládá to, jak velmi hladoví se cítíte.

Závěr

Samozřejmě, mnoho z těchto příznaků je zcela normálních v životě ženy. Pokud však nemáte z něčeho dobrý pocit, nebo se vyskytly neobvyklé problémy, které jste předtím neměli, poraďte se se svým lékařem.


Zdroj: 9 Signs you have a Hormone Imbalance And What You Can Do About It

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

1 odpověď

  1. Jana napsal:

    Opravdu si myslíte, že lékař pomůže? a jak? dodávkou hormonů? to nemyslíte vážně, že ne 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku