Koronavirus 2020. Lékař radí: toto nikdy nepodceňte! Může Vás to zachránit

Aktuálně se nacházíme v nelehké době, ovlivněné pandemií koronaviru způsobujícího nemoc COVID-19. Jsme v době, kdy jsme díky nouzovému stavu vyhlášeném v České republice silně ovlivněni na našich životech. Máme omezené možnosti nakupování, omezené (ne zakázané) vycházení a to pouze s ochranou nosu a úst, děti nechodí do škol, rodiče nechodí do restaurací, do divadel.

Prostě je to těžké. Ale musíme to zvládnout. A protože stát dělá maximum, ta největší část, abychom se této pandemii ubránili je na nás, na lidech, na každém z nás. Je to jen na nás, jak se k tomu postavíme, a stát v jeho činnostech podpoříme.


Naše výzva!

Dodržujte domácí karanténu, pokud je nutná, nebo Vám byla nařízena. Chráníte tím především ostatní a snižujete obecné riziko na minimum. 

Pokud v karanténě nejste, omezte volný pohyb na minimum. Pokud už ven musíte (například do práce nebo na nákup), dodržujte nařízení nevycházet ven bez roušky nebo jiné pokrývky, která zakryje vaše ústa a nos. Pokud ještě nemáte vlastní roušku nebo respirátor (FFP2 nebo FFP3), na internetu naleznete mnoho návodů, jak si vlastní řoušku vyrobit svépomocí. Držte se zásady “Lepší něco, než nic”. Chráníme se tím navzájem.


A nyní se pojďne na koronavir jako takový podívat očima odborníka, který přináší pár dalších rad, jak snížit riziko nákazy na minimum.


MUDr. Vinay Goyal, specialista v oboru, říká: “Jedinými místy vstupu (viru do organizmu) jsou nosní dírky, ústa a krk. Při takovéto globální epidemii je téměř nemožné vyhnout se styku s virem H1N1 navzdory veškeré obezřetnosti. Kontakt s virem není takovým problémem, jako je jeho šíření. Dokud jste ještě zdraví a neprojevují se symptomy infekce virem H1N1, abyste zabránili jeho šíření, zhoršení symptomů a rozvinutí sekundární infekce, existují jednoduché kroky, které můžete provádět, a které nejsou dostatečně v oficiální komunikaci vyzdviženy (namísto soustředění se na zásobení vakcínami).”

1. časté mytí rukou!!!

2. “ruce pryč z obličeje”. Odolejte pokušení dotýkat se jakékoli části obličeje (pokud nechcete jíst, mýt se, atd..

3. kloktejte 2x denně teplou slanou vodou (používejte Listerin, pokud nedůvěřujete slané vodě). Viru H1N1 to trvá přibližně 2-3 dny po první infekci v krku nebo nosních dutinách, aby se šířil a ukázaly se charakteristické symptomy. Jednoduché kloktání zabraňuje šíření viru. Svým způsobem má kloktání slanou vodou stejný efekt na zdravého jedince, jako má vakcína na infikovaného. Nepodceňte tento jednoduchý, levný a mocný preventivní způsob.

4. tak jako v bodu 3, čistěte si nosní dírky teplou slanou vodou alespoň 1x denně. Ne každý umí tyto velice vhodné jogové praktiky – čistit si nosní dutiny. Pořádně se 1x za den
vysmrkat a vyčistit nosní dírky tampónky namočenými v teplé slané vodě.

5. posilujte imunitu potravinami bohatými na vitamín C, jako je hlavně Mladý ječmen a Chlorella. Pokud je musíte nahradit tabletami, ujistěte se, že obsahují zinek, který napomáhá vstřebávání vitamínu C.

6. pijte tolik teplých nápojů, kolik jen můžete – čaj, kávu, atd. Pití teplých nápojů má stejný účinek jako kloktání, ale v opačném směru. Vymývají šířící se virus z krku do žaludku, kde nemůže virus přežít, šířit se, ani nijak škodit.

Děkujeme, že tento článek budete sdílet dál. Nikdy nevíte, kdo může díky tomu zůstat zdravý nebo dokonce naživu.

Související


NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *