Citron, sůl a pepř: 9 magických kombinací účinnějších než jakékoliv léky

Use-Lemon-Salt-And-Pepper-600x319Během tohoto ročního období má mnoho lidí problémy s infekcemi dýchacích cest nebo chřipkou. Často na ně užíváme antibiotika, avšak existují i jiné způsoby, jak se jich zbavit.

Mnozí z nás si to neuvědomují, ale některé přírodní látky jsou dokonce účinnější a efektivnější než farmaceutické léčiva na předpis.

Co potřebujete při infekčních onemocněních

Když jste nemocní a bez energie, potřebujete silné látky, které mají tak antivirální, tak antibakteriální účinky, protože virová onemocnění často provázejí bakteriální infekce.

Zároveň vedle toho potřebujete něco, co posiluje imunitu. V případech jako jsou chřipka či nachlazení vám zřejmě první na mysli přijde citronová šťáva.

Jde o výborný přírodní prostředek, který obsahuje vápník, kyselinu citrónovou, vitamin C, hořčík a další prospěšné látky, které léčí mnohé infekce a další onemocnění.

Kromě toho, citronová šťáva podporuje trávení, napomáhá detoxikaci či stimuluje metabolismus. Pro zesílení účinku se citronová šťáva nejčastěji kombinuje se zázvorem a medem.

Existují však i jiné kombinace běžných domácích surovin, které se při léčbě různých onemocnění ukázaly účinnější než jakékoli farmaceutické léky.

Niní vám zde přinášíme 9 takových kombinací a onemocnění, na které se dají aplikovat.

1/ Bolesti krku

Pokud trpíte bolestmi v krku, smíchejte citronovou šťávu z jednoho citronu, přidejte špetku soli a pepře. To pak zřeďte s vodou a směs vypijte.

Kúru opakujte 2 až 3 krát denně až do ústupu bolesti v krku. Stejně postupujte i v případě výskytu kašle.

2/ Ucpaný nos

Dosud se vám možná zdál úkol zprůchodnění ucpaného nosu nelehký. Nyní však už není. V případě ucpaných nosních dutin smíchejte ve stejném poměru skořici, pepř, kmín a kardamom semínka.

Pak je všechny rozemelte. K výsledné směsi si pravidelně přičichávejte. To by mělo ucpaný nos zprůchodnit.

3/ Žlučníkové kameny

Trápí vás žlučníkové kameny? Smíchejte ve stejném poměru olivový olej a citronovou šťávu. Užívejte pravidelně a časem se žlučníkových kamenů zbavíte.

4/ Angína

Pokud vás zastihne angína, umixujte citrónovou šťávu se solí a zřeďte to s trochou vody. Pomocí této směsi si několikrát za den kloktejte hrdlo. Pokračujte až do zmírnění příznaků.

5/  Nadváha

Máte pár kilo navíc a chcete se jejich rychle zbavit? Pak vezměte 1 sklenici vody, přidejte do ní 1/4 čajové lžičky mletého pepře, 1 čajovou lžičku medu a 2 polévkové lžíce čerstvé citronové šťávy. Uvedenou směs pijte jednou za den, každý den, dokud nedosáhnete požadovanou váhu.

6/ Nevolnosti

V případě nevolnosti zkombinujte špetku pepře, citronovou šťávu a vodu. Po vypití by se vám mělo brzy ulevit.

7/ Astmatický záchvat

Když vás postihne astmatický záchvat a nemáte po ruce inhalátor nebo byste chtěli raději něco přírodnějšího, jako jsou steroidy, vyzkoušejte následující.

Vložte do 2 až 3 dcl sklenice 10 kuliček černého pepře, 15 lístků bazalky a 2 hřebíčky. Zalijte vroucí vodou a nechte 15 minut vyluhovat. Pak nálev sceďte. Na konec přidejte 2 čajové lžičky medu, zamíchejte a čaj vypijte.

8/ Bolesti zubů

Sužují vás bolesti zubů? Tak smíchejte olivový olej a mletý černý pepř. Následně si touto směsí proplachujte ústa. Bolest zubů by měla na čas odeznít. Nezapomeňte ale navštívit zubaře, protože toto je jen dočasné řešení!

9/ Krvácení z nosu

Krvácení z nosu dokážete zastavit pomocí citronové šťávy. Jednoduše nakapejte pár kapek citrónové šťávy na vatové chomáčky a vatu pak vložte do nosních dírek.

Můžete si trochu citronové šťávy nakapat i do nápoje a vypít ho, protože citron obsahuje látky, které podporují srážlivost krve.

Více jsme o citronové šťávě psali v článku 22 důvodů proč piji každé ráno na lačný žaludek citronovou vodu.

Související 


Zdroj: Use Lemon, Salt And Pepper To Get Rid Of These Nine Problems, They Work Better Than Any Medicine!

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku