Vzhledem k tomu, že česnek používám tímto způsobem, jsou všichni zvědaví na mé tajemství

Lidé mají tendenci se rozdělit na dva tábory, pokud jde o česnek. Někdo by česnek jedl neustále a jiný, protože má velmi silnou vůni, by se mu raději vyhýbal. Jisté je, že se nedá konzumovat kdekoli a kdykoli, ale do jídelníčku bychom ho měli zařazovat co nejpravidelněji.

6 způsobů, jak využívat česnek!

1. Proti akné

Vzhledem k tomu, že česnek mírně a nepříjemně zapáchá, můžeme jej použít proti akné, pokud můžeme zůstat doma alespoň 2-3 hodiny. Rozdrťte stroužek česneku a čerstvou šťávu naneste na obličej. Již vzniklé pupínky ještě trochu namažte. Nechte působit 15 minut, poté důkladně omyjte vlažnou vodou. U odolnějšího akné můžeme ošetření provádět vícekrát denně.

2. Proti plísňovým infekcím


Rozdrťte 10 stroužků česneku, smíchejte ho s trochou olivového oleje a poté tuto silnou směs naneste na oblast nohou sportovce. Navlékněte si tenkou bavlněnou ponožku a nechte působit alespoň půl hodiny. Proti plísňové infekci si můžete udělat odvar ze směsi 1 litru vody a 10 stroužků česneku. Nalijte ho do umyvadla a namočte si v něm nohy.

3. Proti bolesti zubů

Stroužek česneku očistěte, překrojte napůl a přiložte na dáseň vedle bolavého zubu. Vmáčkneme to tam. Bolest během krátké doby odezní a poté odezní.

4. K odstranění třísky

Pokud se vám objeví v prstu tříska, dejte na něj nasekaný česnek a svažte ho. Nechte působit hodinu a tříska vypadne sama.

5. Prasklina v okne

Pokud se na okně objevila velmi malá prasklina a nechceme, aby se dále rozrůstala, opatrně ji potřeme kouskem česneku. Mezitím zmáčkněte, aby vytekla šťáva.

6. Posilovač imunity, proti nachlazení

V tomto chřipkovém období může být česnek jedním z našich nejlepších přírodních prostředků. Podle čínské medicíny je nejlepší dát si po ranním probuzení stroužek česneku do úst a vysát. Necháme naše sliny, aby z nich uvolnily užitečné živiny. Ty se dostávají do krve a čistí cévy a zbavují se toxinů. Pomocí česneku můžeme pečovat i o zdraví své dutiny ústní a předcházet problémům s dásněmi. Po dokončení této procedury si vyčistěte zuby a pro neutralizaci nepříjemného zápachu žvýkejte zrnko kávy nebo čerstvou petrželku.

Proč je česnek stále užitečný?

  • čistí krev, snižuje cholesterol
  • stimuluje chuť k jídlu
  • poskytuje ochranu proti chřipce a respiračním onemocněním
  • posiluje imunitní systém
  • čistí pleť
  • proti nemocem ledvin a močového měchýře

Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku