Varování předního chirurga. Lečte záněty a ne cholesterolDr. Dwight LundellDr. Dwight Lundell, Bývalý vedoucí chirurgie v arizonské nemocnici Banner Hearth, sdělil světu, ať nebere léky na cholesterol.

„My lékaři, se vší svou praxí, vědomostmi a autoritou často získáme poměrně velké ego, které nás vede k tomu, že si těžko přiznáme, jak se mýlíme. Takže tady to je. Svobodně přiznávám, že jsem se mýlil. Jako kardiochirurg s 25 letou praxí jsem provedl více než 5000 operací srdce a dnes je ten správný čas přiznat, že jsem se řídil podle špatných lékařských a vědeckých skutečností.”

Jak se lékaři celá desetiletí mýlili

Tento jeho generální útok v oblasti kardiologie zcela mění zažité postupy předepisování léků na snížení cholesterolu a stravu, která přísně omezuje příjem tuků.

Kolegové z oboru, kteří byli neustále bombardováni odbornou literaturou, neustále navštěvovali vzdělávací semináře, trvali na tom, že nemoci srdce vyplývají z jednoduché skutečnosti, a to ze zvýšené hladiny cholesterolu v krvi.

Mýlili se. Bohužel, příliš mnoho lidí se mýlí.

Dr. David Brownstein veřejně diskutoval o tomto problému a mnozí si dnes uvědomují, jaká je ve skutečnosti oblast kardiologie.

Šel jsem tak daleko, že jsem napsal esej o tom, aby lidé neužívali statiny, které jim předepisuje jejich kardiolog. Také jsem napsal esej o katastrofách statinů na lidský organismus a o nedávném zvyšování doporučení a předepisování těchto léků, které nevedou k ničemu. “

Víme, že zánět arteriální stěny je skutečnou příčinou onemocnění srdce.

Jednoduše řečeno, aniž by byl v těle přítomen zánět, neexistuje žádný způsob, jak by se cholesterol nahromadil ve stěnách cév a způsobil onemocnění srdce nebo mrtvici.

Příčiny zánětů v cévách

V těle se vytváří zánět z nedostatku hořčíku a tento zánět může způsobit zvýšení cholesterolu.

Hořčík, a ne statiny, by měl být základem léku pro prevenci a léčbu srdečních chorob, cukrovky a aterosklerózy. Slouží jako přírodní antagonista vápníku, normalizuje krevní tlak a nepravidelný srdeční rytmus. Magnézium je největším lékem pro srdce!

Největší viníci chronického zánětu

Jednoduše řečeno, problémem je přetížení organismu vysoce zpracovanými sacharidy (cukr, mouka a všechny výrobky z nich) a omega 6 rostlinnými oleji, jako jsou sója, kukuřice a slunečnice, které se nacházejí v mnoha zpracovaných potravinách.

Hlavním viníkem je tedy nízká hladina hořčíku. Dalším faktorem je příliš nepravidelné dýchání, které snižuje hladinu CO2 a O2 v těle, což způsobuje systémový zánět.


Hořčík je ideálním lékem pro kardiology. Jde o výživný lék s farmaceutickými vlastnostmi, který by se mohl zcela vyrovnat alopatickým lékům, ale lékaři ho neustále ignorují.

Horší je, že využívají blokátory vápníkových kanálů, statinové léky a jiné pochybné látky s hrůzostrašnými vedlejšími účinky, které jsou spojeny se snižováním již tak nízké hladiny hořčíku.

I přesto, že hořčík je bezpečný, jednoduchý na použití a k dispozici pro okamžité využití, málokdy je jeho potenciál naplno oceněn a využit.

Doporučuji obě formy hořčíku, a to chlorid hořečnatý a hydrogenuhličitan hořečnatý. Hydrogenuhličitan vápenatý se užívá orálně s vodou a chlorid hořečnatý (olej) může být použit orálně i lokálně.

Málo hořčíku způsobuje kornatění tepen

Dr. Russell Blaylock říká:

Je dokázáno, že nedostatek hořčíku může hrát roli při ateroskleróze, nazývané i kornatění tepen.


Při jedné studii na pokusných zvířatech bylo prokázáno, že doplnění hořčíku zabraňuje ukládání tuků ve stěnách aorty, což znamená, že hořčík potlačuje tvorbu povlaku, hlavního faktoru v ateroskleróze. “

Chcete-li se přesvědčit, že existuje vztah mezi ionizovaným hořčíkem a krevními lipidy (jako je například cholesterol), vědci zkoumali 29 mužů s průměrným věkem 72,5 let, kteří měli zhoršenou citlivost na inzulín, což je běžné u starších lidí.

Zjistili, že hladina ionizovaného hořčíku v krvi, ale ne celkového hořčíku v krvi, úzce koreluje s hladinou LDL (potenciálně škodlivého) cholesterolu a ne celkového cholesterolu.

Vzhledem k tomu, že hořčík je silně protizánětlivý, dalo by se očekávat, že pomůže zabránit cholesterolu zoxidovat. To může vysvětlovat, proč se snížil aterosklerotický povlak na pokusných zvířatech.

Dr. Blaylock pokračuje slovy:

Při svém výzkumu jsem narazil na studii z roku 1959, která prokázala některá pozoruhodná zjištění týkající se vzájemného vztahu mezi vápníkem a hořčíkem a arteriosklerózou.

Výzkumníci znali z předchozích studií, že krmení zvířat vysokými dávkami hořčíku značně snížilo množství lipidů uložených v srdečních chlopních na levé straně srdce a v aortě.

Tato studie se zaměřila nejen na tukové usazeniny ve stěnách a chlopních srdce, ale i na usazeniny vápníku v ledvinách, které jsou běžné u lidí s onemocněním ledvin spojené s arteriosklerózou. “

Více informací o výživě

Dr. Lundell také poukazuje na to, že nadměrná konzumace omega 6 vyvolává v buněčné membráně produkci chemických látek, nazývaných cytokiny, které přímo způsobují záněty.

 

Dnešní tradiční západní strava způsobila extrémní nerovnováhu mezi omega 3 a omega 6. Poměr nerovnováhy se pohybuje od 15: 1 až do 30: 1 ve prospěch omega 6.

Je to obrovské množství cytokinů způsobujících zánět. V dnešním stravovacím prostředí by byl poměr 3: 1 optimální a zdravý.

Neunikneme před skutečností, že čím více připravených a zpracovaných potravin konzumujeme, tím si víc způsobujeme zánět. Lidské tělo nedokáže zpracovat, ani není předurčeno ke konzumaci potravin obalených v cukru a namočených v omega 6 olejích.

Jedna polévková lžíce kukuřičného oleje obsahuje 7,280 mg omega-6, sója obsahuje 6,940 mg. Namísto toho používejte olivový olej nebo máslo od volně pasoucích se krav.


Zdroj: Treat the Inflammation not the Cholesterol

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *