Konec léků na cholesterol? Jediná dávka těchto ořechů ho sníží na 30 dní

cholesterol-meterToto je zřejmě nejšílenější studie, jakou jsme letos viděli. Její důsledky mohou být dalekosáhlejší, než si dokážeme představit. V současnosti lidé s vysokou hladinou cholesterolu užívají každý den léky na jeho snížení, které však samy o sobě představují velké zdravotní riziko.

Nejčastěji jde o léky ze skupiny statinů. Ty mají mnohé závažné vedlejší účinky, například způsobují svalovou slabost, bolesti a také mohou vážně poškodit mozek.

Nedávno vědci uskutečnili objev, který může zcela vyřešit problém s vysokým cholesterolem a doslova vymazat z povrchu země obrovský byznys s přípravky na jeho snižování.

Brazilské (para) ořechy a cholesterol

paraorechyVe zmíněné studii se vědci rozhodli zkoumat, jaký vliv bude mít konzumace brazilských ořechů na hladinu cholesterolu v krvi. Testovaným dobrovolníkům podali dávky 0, 5, 20 a 50 gramů brazilských ořechů (přibližně 0, 1, 4 a 10 ořechů) a pak v různých časových intervalech měřili jejich hladiny špatného LDL a dobrého HDL cholesterolu.

Výsledky je přímo šokovaly. Hladiny špatného cholesterolu se začaly snižovat a dobrého zvyšovat již po 9 hodinách od konzumace. A nejúžasnější na tom bylo, že k tomu stačila jediná dávka brazilských ořechů!

Pro srovnání, lékem trvá přibližně 4 dny, než se po nich začnou měnit hodnoty cholesterolu v krvi a musí užívat každý den.

K výraznější úpravě hladin docházelo již při dávce 20 gramů, čili přibližně 4 až 6 brazilských ořechů. Uvedený vývoj podrobněji ukazují následující grafy z předmětné studie:

Graf 1 – Špatný LDL cholesterol

Graf 1 - Špatný LDL cholesterol

Graf 2 – Dobrý HDL cholesterol

cholesterol-graf2Pokud se na zmiňované grafy podrobněji podíváme, vyplývá z nich ještě jedno velmi důležité zjištění. A to, že hladiny cholesterolu se nejenže upravily už po 9 až 24 hodinách, ale vydržely celých 30 dní.

Jinými slovy: Místo každodenního užívání léků s potenciálně nebezpečnými vedlejšími účinky stačí jednou za měsíc zkonzumovat 20 až 50 gramů brazilských ořechů a máte po starostech.

Za co vděčí brazilské ořechy svému účinku na cholesterol

Vědci předpokládají, že za svůj účinek na snižování špatného a zvyšování dobrého cholesterolu vděčí brazilské ořechy především vysokému obsahu selenu.

Selen je v těle součástí přibližně 20 enzymů, které mají silné antioxidační účinky. Dokáže chránit tělo před degenerativními onemocněními jako jsou cukrovka či laterální skleróza.

Je velmi důležitý i pro správnou funkci imunitního systému, kardiovaskulárního systému (hlavně ochrana před ischemickou chorobou srdeční) a brání také oxidaci lipidů.

V této studii se ukázalo, že další vlastností selenu je ochranný účinek na cholesterol.

Velkou předností brazilských ořechů je, že obsahují vysoké množství i jiných důležitých živin jako například:

 • nenasycené mastné kyseliny
 • bílkoviny
 • vláknina
 • minerály hořčík, fosfor, vápník, zinek, železo, draslík a měď
 • vitaminy E a B6

Závěr

Jak jsme již uvedli v úvodu, jde zřejmě o nejdůležitější objev roku, který vás může ušetřit od užívání nebezpečných léků na snižování cholesterolu. Pokud se to netýká přímo vás, ale máte v rodině nebo mezi přáteli lidí, kteří berou na cholesterol léky, určitě tento článek s nimi sdílejte!

Bez pochyb vám za to budou do konce života vděční


Zdroj: 4 Brazil Nuts IMMEDIATELY Lower Cholesterol For an ENTIRE Month

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Počet komentářů: 2

 1. jaro napsal:

  vobec nie je pravda, co je tu napisane…jedol som ich niekolko mesiacov a na zvyseny cholesterol to nemalo ziadny vplyv!!!!!

  • siki napsal:

   Jo,mají hodně selenu,který působí proti kornatění tepen a cév a navíc je selen proti rakovinotvorný,takže tyto ořechy určitě mají tyto popisované účinky a fungují tak,jak popisuje studie.Když je budu jíst v 60 letech,tak jejich účinky na těle určitě pocítím,v mladším věku je to něco jiného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku