Lečte záněty a ne cholesterol varuje přední chirurg

Dr. Dwight Lundell, bývalý vedoucí chirurgie v nemocnici Banner Hearth v Arizoně, varoval veřejnost, aby se vyhnula užívání léků na cholesterol.

“Lékaři se svou praxí, znalostmi a autoritou často získají velké ego, což nás přivádí k obtížnému přiznání chyb. Takže tady to je. Svobodně přiznávám, že jsem se mýlil. Jako kardiochirurg s 25 lety praxe jsem provedl více než 5000 operací srdce a nyní je ten správný čas přiznat, že jsem se řídil špatnými lékařskými a vědeckými skutečnostmi.”

Jak se lékaři mýlili po desetiletí

Jeho rozsáhlý útok na oblast kardiologie zásadně mění ustálené postupy předepisování léků na snižování cholesterolu a stravování, které přísně omezuje příjem tuků.

Kolegové v oboru, kteří byli neustále zasypáni odbornou literaturou a účastnili se neustálých vzdělávacích seminářů, trvali na tom, že srdeční choroby vyplývají z jednoduchého faktu zvýšené hladiny cholesterolu v krvi.

Byli v omylu. Bohužel, příliš mnoho lidí se mýlí.

Dr. David Brownstein veřejně diskutoval o tomto problému a mnozí dnes chápou, jaká oblast kardiologie skutečně je.

“Šel jsem tak daleko, že jsem napsal esej, varující lidi, aby nebrali statiny předepsané jejich kardiologem. Také jsem napsal esej o katastrofálních účincích statinů na lidský organismus a o nedávném zvyšování jejich doporučení a předepisování, které nemá žádný efekt.”

Víme, že zánět cévní stěny je skutečnou příčinou srdečních chorob.

Jednoduše řečeno, bez přítomnosti zánětu v těle neexistuje způsob, jak by se cholesterol hromadil v cévních stěnách a způsoboval srdeční choroby nebo mrtvici.


Příčiny zánětů v cévách

Zánět v těle vzniká kvůli nedostatku hořčíku a tento zánět může způsobit zvýšení hladiny cholesterolu.

Hořčík, nikoliv statiny, by měl být základem léčby a prevence srdečních chorob, cukrovky a aterosklerózy. Působí jako přírodní antagonist vápníku, normalizuje krevní tlak a srdeční rytmus. Magnézium je největším lékem pro srdce!

Největší viníci chronického zánětu

Problém spočívá v nadměrném příjmu vysoce zpracovaných sacharidů (cukr, mouka a všechny výrobky z nich) a rostlinných olejů omega 6, jako je sója, kukuřice a slunečnice, které se nacházejí v mnoha zpracovaných potravinách.

Hlavním viníkem je tedy nízká hladina hořčíku. Dalším faktorem je příliš nepravidelné dýchání, které snižuje hladinu CO2 a O2 v těle, což způsobuje systémový zánět.

Hořčík je ideálním lékem pro kardiology. Je to výživný lék s farmaceutickými vlastnostmi, který by se mohl zcela vyrovnat alopatickým lékům, avšak lékaři ho neustále ignorují.

Je ještě horší, že se používají blokátory vápníkových kanálů, statiny a další pochybné látky s hrůzostrašnými vedlejšími účinky, které jsou spojeny se snižováním již tak nízké hladiny hořčíku.

I přesto, že je hořčík bezpečný, snadno použitelný a okamžitě dostupný, jeho potenciál je málokdy plně oceněn a využíván.

Doporučuji obě formy hořčíku, chlorid hořečnatý a hydrogenuhličitan hořečnatý. Hydrogenuhličitan vápenatý se užívá orálně s vodou a chlorid hořečnatý (olejový) může být použit orálně i lokálně.

Nedostatek hořčíku způsobuje ucpávání tepen

Dr. Russell Blaylock říká:

“Bylo prokázáno, že nedostatek hořčíku může hrát roli v ateroskleróze, také nazývané jako kornatění tepen.

Při jedné studii na pokusných zvířatech bylo prokázáno, že doplnění hořčíku zabránilo ukládání tuků ve stěnách aorty, což naznačuje, že hořčík potlačuje tvorbu plaku, hlavního faktoru v ateroskleróze.”

Pokud jde o vztah mezi ionizovaným hořčíkem a krevními lipidy (jako je například cholesterol), vědci zkoumali 29 mužů s průměrným věkem 72,5 let, kteří měli sníženou citlivost na inzulín, což je běžné u starších lidí.

Zjistili, že hladina ionizovaného hořčíku v krvi, nikoliv celková hladina hořčíku, úzce souvisí s hladinou LDL (potenciálně škodlivého) cholesterolu, nikoliv s celkovým cholesterol.


Zdroj: Treat the Inflammation not the Cholesterol

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku