Umístění bolesti břicha oznamuje spoustu informací o tom, co se děje s vaším zdravím


Bolest v břiše může mít různou podobu: v některých případech ostrou, někdy v podobě křečí a někdy v podobě nafouknutí. Existuje mnoho různých důvodů, a to je způsobeno skutečností, že v této oblasti dochází k mnoha základním funkcím našeho těla.

Kromě toho máme v oblasti břicha různá nervové zakončení. Existuje mnoho faktorů, které mohou způsobit bolest v žaludku, včetně strachu, stresu nebo nadměrného jídla.

Někdy však může být příčina závažnější, takže je velmi důležité bolest lokalizovat a zjistit, co se s vašim zdravím děje!

Bolest břicha nahoře vlevo

Bolest v horní levé části břicha ukazuje, že pravděpodobnou příčinou je váš žaludek. Můžete také mít problém se slinivkou nebo žaludečními vředy.
Pokud se vaše bolest zhoršuje rychlým tempem, může to být příznakem žlučníkového kamene uvízlého ve žlučovodu. Pokud se bolest v krátké době nevyřeší, nezapomeňte navštívit svého lékaře!

Bolest břicha nahoře uprostřed

Pokud trpíte bolestí přímo v horní části břišní oblasti, mohlo by to být spojené s refluxem nebo jiným problémem žaludku nebo koncem vašeho jícnu. Může to také znamenat vřed nebo žlučové kameny. Vše však závisí na přesném pocitu bolesti.

Bolest břicha nahoře vpravo

Vřed v tenkém střevě (duodenální vřed) je obvykle charakterizován bolestí v horní pravé části břicha. Nadměrná sekrece žaludečních šťáv je považována za její hlavní příčinu.

Bolest břicha uprostřed vlevo

Infekce ledvin nebo ledvinové kameny jsou obvykle charakterizovány bolestí kolem pasu na levé straně. Pokud se při močení objeví tlak a bolest, okamžitě navštivte svého lékaře. Může to být také spojeno s bederní částí páteře.

Bolest břicha uprostřed

Pokud trpíte bolestí uprostřed břicha nebo těsně nad pupkem, může to znamenat apendicitidu. Pokud se bolest stane ostřejší více vpravo, může se také objevit nevolnost nebo pankreatitida.

Bolest břicha uprostřed vpravo

Pokud cítíte bolest na pravé straně ve výšce pasu, může to být známka problémů s ledvinami nebo problémů spojených se zácpou. Další příčinou může být divertikulitida neboli zánět střevní výchlipky. Nejobvyklejším místem výskytu postižení je esovitá klička (sigmoideum) tlustého střeva.

Bolest břicha dole vlevo

Bolest v dolní části břicha obvykle naznačuje střevní potíže. Ženy mohou v této oblasti také zaznamenat křeče způsobené menstruací.

Bolest břicha dole uprostřed

Infekce močových cest nebo zánětlivé onemocnění střev jsou obvykle charakterizovány bolestí pod pupkem. Ženy mohou trpět bolestivým stavem spojeným s pohlavními orgány. Proto je velmi důležité pravidelně navštěvovat svého gynekologa!

Bolest břicha dole vpravo

Pokud trpíte bolestí jen na jedné straně dolní části břicha, mohlo by to znamenat natažený sval nebo přepracování. Měli byste se však poradit se svým lékařem.

Pokud máte zhoršující se bolesti vpravo dole, může to být známkou zánětu slepého střeva. Nezapomeňte si však zkontrolovat další příznaky apendicitidy!

Závěr

Pokud bolest v břiše trvá déle než několik dní, nezapomeňte navštívit svého lékaře. Je velmi důležité, abyste se nevzdávali a neustále hledali nejlepší lékařskou diagnózu.
Může trvat nějaký čas, než zjistíte, co se děje ve vašem těle, protože může existovat mnoho možností! Nicméně, toto je dobrý začátek zjistit, co se děje s vašim zdravím.


Zdroj: The Location of Your Bellyache Tells a Lot About What’s Happening with Your Health

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku