Máte také takové červené tečky? Pokud ano, musíte o tom vědět co nejdříve!

Pokud se na vašem těle objevily tyto typy červených teček, pravděpodobně jste si již položili otázku, co může být důvodem jejich vzhledu a zda jsou nebezpečné. Pravdou je, že naprostá většina lidí má na kůži nějakou charakteristickou změnu. Takové skvrny jsou v podstatě přirozeným jevem a nepředstavují problém.

Pokud jste přemýšleli, zda stojí za to navštívit lékaře, nebo je prostě nemusíte znát, čtěte dále.

Co přesně jsou tyto červené tečky?

Tyto skvrny se obvykle objevují na hrudi a pažích. Velmi často se začnou objevovat na kůži po 40. roce života, ale ani mezi mladými dospělými to není neznámý jev.

To jsou výsledky malých kapilárních expanzí, které se objevují v důsledku defektů v kapilárním systému. Mohou být rozptýleny po těle nebo koncentrovány v určité oblasti, v takovém případě je lze považovat i za menší nezhoubné nádory.


Proč se tvoří?

Jsou lidé, kteří si je pro svůj tvar a velikost často pletou s mateřskými znaménky, i když jde o úplně jiné léze. Ve skutečnosti je velmi vzácné, aby se měly úplně stejnou barvu jako mateřská znaménka.

Podle Ramóna Grimalta, profesora dermatologie na univerzitě v Barceloně, příznaky, které se objevují se stárnutím pokožky, nemají žádnou souvislost s vystavením slunci a je zde jasný vliv rodiny. Vědecky je tento stav výsledkem kapilárního angiomu (kapilární nádor). Pokud má matka nebo otec těchto červených teček mnoho, je velmi pravděpodobné, že je bude mít i jejich dítě, až dosáhne vyššího věku.

Jsou nebezpečné?

Přestože tyto skvrny nejsou nebezpečné a nejsou karcinogenní, odborníci doporučují, aby osoba, která je má, byla velmi opatrná. Průběžně kontrolujte, zda se nemění velikost nebo okraj, stejně jako u krtků. Dá se léčit přírodními metodami, ale dá se odstranit i chirurgicky.


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *