Tyto telefony vyzařují nejvíce radioaktivního záření … Vyvarujte se jich za každou cenu

Ano, pravda je, že jsme šokovaní stejně jako vy. PROČ? No, to je snadné odpovědět – protože používáme telefony, které jsou také radioaktivní.

To znamená, že byste si měli určitě přečíst následující řádky  a zjistit, zda je telefon v seznamu (sjeďte dolů pro video). Ale nejprve bychom o tom měli říci pár slov.

Studie skupiny vědců z Institutu vědy v Izraeli – Weizmann potvrzuje, že i krátké použití mobilního telefonu (deset minut) může způsobit poškození mozkových buněk, což je spojeno s rozpadem buněk nebo dokonce rakovinou.

Vedoucí výzkumný pracovník této studie uvedl, že existují obavy z rizika rakoviny mozku, protože malé děti ve věku 10 až 12 let jsou nyní v kontaktu s mobilními telefony mnohem častěji.

Ale počkejte, to není to nejhorší. Říká, že tyto děti jsou více náchylné k účinkům záření mobilního telefonu, protože jejich mozek se stále vyvíjí a jak všichni víme, počet dětí, které denně používají mobilní telefony, roste každým rokem.

Podívejte se na video na konci článku (v angličině) a nezapomeňte sdílet tento článek se svými přáteli a rodinou.

Pokud však nemáte na video čas nebo anglicky nerozumíne, uvádím textově 5 nejrizikovějších telefonů, o kterých se ve videu hovoří

Top 5 telefonů s nejvyšší úrovní radiace


V závorce uvedena hodnota SAR – Fyzikální veličinou SAR (Specific Absorption Rate, v překladu specifická míra absorpce) výrobci mobilních zařízení vyjadřují množství energie absorbované živou tkání, která je vystavena elektromagnetickému poli. Jednotkou je W/kg.

#5 Huawei Vitria (SAR 1,49)

#4 Alcatel One Touch Evolve  (SAR 1,49)

#3 Motorola Moto E (SAR 1,5)

#2 Motorola Droid Ultra (SAR 1,54)

#1 Motorola Droid Maxx (SAR 1,54)

Video

Související 


Zdroj: These Phones Contain the Most Radiation…You Have to Avoid Them at all Costs

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku